604 ogledov

Derbi Realu, Oblak zdaj prvi zasledovalec

Vinícius Júnior Real Madrid Sevilla Epa
V nedeljo so bile odigrane štiri tekme španske La Lige.

V derbiju 15. kola španske La Lige je Real Madrid na stadionu Santiago Bernabéu premagal Sevillo (2:1) in utrdil primat na lestvici, Andaluzijci pa so padli na četrto pozicijo.

V prvem polčasu so bolje začeli gostje, Rafa Mir je z glavo zabil za vodstvo v 12. minuti. Za izenačenje je v 32. minuti poskrbel Karim Benzema. Nadaljevanje je prineslo taktičen boj z malo priložnostmi. V 89. minuti pa je udaril Vinícius Júnior, ki je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora matiral vratarja Bona. Sevilli je zmanjkalo časa za odgovor, čeprav je Thomas Delaney v sodnikovem dodatku še zapretil.

Ognjen Mudrinski NŠ Mura NK Maribor Fazanerija PLT PLT Šport Mura preplavila vijolice, Kopru vaterpolo v Šiški

Atlético Madrid je zanesljivo slavil v Cádizu (1:4). Šele v drugem polčasu so gostje strli odpor borbenih domačinov. Načel jih je Thomas Lemar v 56. minuti, nato je povišal Antoine Griezmann v 70., za 3:0 je bi uspešen Ángel Correa v 76. minuti.

Ko se je že zdelo, da bo Jan Oblak tekmo končal brez prejetega gola, pa ga je z nenavadnim strelom s strani presenetil Choco Lozano. Žoga se je od vratnice ob presenečenem Oblaku, ki leta okroglega usnja ni najbolje ocenil, odbila v mrežo. Že v naslednjem napadu je za Madridčane zadel še Matheus Cunha in postavil končni izid.

Napoli Lazio Serie A Serie A Šport Napoli izkoristil nepričakovan zdrs Milana

Spodrsljaj v boju za vrh lestvice si je privoščil Real Sociedad, v gosteh je izgubil z Espanyolom (1:0). Yangel Herrera je v 77. minuti poskrbel za vodstvo in zmago domačih. Sociedad je tako končal niz 13 ligaških tekem brez poraza.

V prvi popoldanski tekmi je Betis premagal Levante (3:1), potem ko je Juanmi dosegel "hat trick". Otrok Málage je zadel v 54., 63. in 78. minuti.

Chelsea Man Utd EPL Premier League Šport Vražji bunker zdržal, Jorginho podaril točko