1195 ogledov

Triler v Valencii, Oblak klonil v 92. in 96. minuti!

Jan Oblak Valencia Atlético Epa
Slovenski vratar 13. kola španske La Lige ne bo ohranil v lepem spominu.

Atlético Madrid je na stadionu Mestalla remiziral proti Valencii (3:3), čeprav je še v sodnikovem dodatku vodil z 1:3! Za mestnim tekmecem Realom imajo Jan Oblak in soigralci zdaj štiri točke zaostanka.

"Vzmetničarje" je v vodstvo popeljal Luis Suárez in postavil izid polčasa. Stefan Savić je z nesrečnim strelom v lastno mrežo izenačil na začetku nadaljevanja, toda Atlético je hitro zabil dva gola v razmaku treh minut - natančna sta bila Antoine Griezmann in Šime Vrsaljko, ter po uri igre zanesljivo vodil.

Zaradi številnih prekinitev je sodnik srečanju dodal sedem minut in v 92. je Hugo Duro iz bližine znižal na 2:3. Štiri minute kasneje je isti nogometaš, ki je v igro sicer prišel šele malce pred koncem srečanja, z glavo še enkrat matiral Oblaka in razveselil pristaše "netopirjev".

Philippe Coutinho Spor Šport Zvezdnik Barcelone pri 3:0 ni želel vstopiti v igro

Marcos Acuña Betis Sevilla | Avtor: Epa Epa

Na stadionu Benito Villamarín se je odvil veliki mestni derbi med letos odličnima rivaloma Betisom in Sevillo. Slednja je bila boljša (0:2), potem ko so domači že v prvgem polčasu ostali brez izključenega Guida Rodrígueza. Zmago rdečim sta v nadaljevanju zagotovila Marcos Acuña in Héctor Bellerín z avtogolom.

Na vrhu lestvice pa je ostal Real Sociedad, ta je tokrat dobil baskovski obračun proti Osasuni (0:2). V drugem polčasu sta za goste zadela Mikel Merino in Adnan Januzaj iz enajstmetrovke.

xavi hernandez Uradno Šport Konec sage: Xavi je novi trener Barcelone

V soboto je Barcelona v Vigu zapravila prednost treh zadetkov in proti Celti vpisala le remi (3:3) ter za Realom - ta je na domači zelenici ugnal sosednji Rayo Vallecano (2:1), zdaj zaostaja za deset točk.