178 ogledov

Barça zapravila prednost kar treh zadetkov, Real skočil na vrh

Real Madrid Epa
Nogometaši Barcelone so v 13. krogu španskega prvenstva zapravili vodstvo 3:0 in se z gostovanja v Galiciji vrnili zgolj s točko, Real Madrid pa je zvečer na domačem terenu premagal Rayo Vallecano z 2:1 in začasno prevzel vodstvo na lestvici.

Nogometaši iz prestolnice so prvi polčasu dobili po zadetkih Tonyja Kroosa (14.) in Karima Benzemaja (38.), a so po znižanju Radamela Falcaa v 76. minuti do zadnjih trenutkov trepetali za zmago.

Real Madrid je prvi v novi sezoni LaLige vknjižil osmo zmago, tako da ima dve točki prednosti pred Real Sociedadom in tri oziroma pet pred Sevillo in Atletico Madridom. Barcelona za prvim mestom zaostaja deset točk.

Barcelona je na dan, ko je klub potrdil, da bo na trenersko klop sedel Xavi Hernandez, v prvih 35 minutah dosegla tri zadetke, zmago pa je izgubila v 96. minuti, ko je za Celto iz Viga drugič zadel Iago Aspas. Za Katalonce so gole dosegli Ansu Fati (5.), Sergio Busquets (18.) in Memphis Depay (35.).

Celta : Barcelona | Avtor: Epa Epa

Barcelona je doživela še dodaten udarec, saj so zaradi poškodb igrišče zapustili kar trije igralci. Ansu Fati je odšepal zaradi bolečin v mišici, predčasno pa sta tekmo zaključila še Eric Garcia in Nico Gonzalez. Seznam poškodovanih igralcev pri Barceloni se je tako povzpel na enajst - Neto, Sergi Roberto, Serginho Dest, Gerard Pique, Pedri, Ousmane Dembele, Martin Braithwaite in Sergio Aguero.

V nedeljo so na sporedu trije zanimivi obračuni. Jan Oblak z Atletico Madridom bo ob 16.15 gostoval v Valencii, ob 18.30 bosta baskovski derbija igrala Osasuna in Real Sociedad, zvečer pa sledi še mestni obračun med Betisom in Sevillo.