249 ogledov

Xavi na debiju trepetal do zadnje sekunde

La Liga Epa
Atletico Madrid do treh točk šele v 87. minuti tekme, Xavijeva Barcelona vzdržala vse nalete mestnih tekmecev.

Atletico Madrid Jana Oblaka je z minimalno zmago proti Osasuni ohranil priključek do vodilnih ekip španskega nogometnega prvenstva. Pred domačimi gledalci je edini zadetek na tekmi dosegel brazilski branilec Felipe v 87. minuti.

Atletico Madrid ima dve točki manj od vodilnih Real Sociedada in Seville, ki je danes nepričakovano remizirala na domačem terenu proti Alavesu, ter eno od Real Madrida, ki ga tekma 14. kroga čaka v nedeljo v Granadi.

La Liga | Avtor: Epa Epa

Sevillo je en teden pred gostovanjem pri Realu Madridu rešil Ivan Rakitić z golom za 2:2 v 92. minuti. Pred tem je za Sevillo zadel Lucas Ocampos (39.), za Alaves pa sta bila natančna Victor Laguardia že v četrti minuti tekme ter Jose Luis Mato Sanmartin Joselu iz kontroverzne enajstmetrovke.

Barcelona je ob trenerskem debiju Xavija Hernandeza na trenerski klopi prišla do tesne zmage v katalonskem derbiju proti Espanyolu. Edini zadetek na tekmi je dosegel Memphis Depay z bele točke na začetku drugega polčasa.

Xavi, ki je v začetno enajsterico Barcelone uvrstil osem igralcev iz lastnega pogona oziroma takoimenovane mladinske šole La Masie, je do zmage prišel tudi s precej sreče, saj je imel Espanyol v zaključku tekme tri izjemne priložnosti. Raul de Tomas je dvakrat zadel vratnico, Landry Dimata pa je iz neposredne bližine z glavo streljal mimo gola.