51 ogledov

Goričani po dolgem času do zmage

ND Gorica ND Gorica.
Nogometaši Gorice so v tekmi 23. kroga Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij z 1:0 (0:0).

Goriški nogometaši so okusili slast zmage prvič po 14. krogu, ko so prav tako kot danes premagali Aluminij. Ob tem so dosegli tudi prvi gol v spomladanskem delu prvenstva in 250. domačo prvoligaško zmago. Junak tekme je bil Mark Gulič z golom v 73. minuti.

Kidričani so prvič zapretili že v tretji minuti, ko je po podaji iz kota do strela prišel Josip Zeba, Januš Štrukelj pa se je izkazal z obrambo. V 16. minuti se je lepa priložnost ponudila Krunu Ivančiću, vendar je strel požrtvovalno blokiral Žiga Lipušček.

V 19. minuti je v kazenskem prostoru Aluminija Mark Gulič prišel do prostora za strel, eden od nasprotnih branilcev je bil pravočasno v bloku. V 24. minuti se je za strel z razdalje odločil Amel Džuzdanović, žoga pa je - vmes je zadela enega od Aluminijevih branilcev - šla čez gol. Isti nogometaš je še enkrat prišel do strela v 27. minuti, z obrambo se je izkazal Matija Kovačić.

V 50. minuti so Goričani stresli vratnico. Bolj ali manj po sreči, zadel pa jo je Matija Škarabot, po tem, ko je Aluminijeva obramba izbijala, a le v glavo goriškemu branilcu, od njega pa se je odbila v okvir gola. V 53. minuti je do neoviranega strela prišel Džuzdanović, Kovačić se je izkazal z obrambo. Pet minut kasneje so do strela prišli tudi gosti. Rok Kidrič je meril z glavo, a premalo močno, da bi ogrozil Štruklja.

V 70. in 72. minuti je Aluminij prišel do dveh strelov, le nekaj trenutkov kasneje pa so na drugi strani zadeli Goričani. Rezervist Miran Burgič je po strelu z glavo stresel prečko, odbito žogo pa je z glavo v gol spravil Mark Gulič. Gosti so do konca tekme poskušali ogroziti goriški gol in iztržiti prvo točko v Gorici, a so se domači brez težav ubranili.

Aluminij v naslednjem krogu v nedeljo čaka gostovanje v Domžalah, Gorica bo isti dan igrala v Kranju.