84 ogledov

Handanovićev Inter razbil Brescio, Kurtić izgubil

inter Epa
Polovičen uspeh slovenskih nogometašev v 29. krogu elitnega italijanskega prvenstva.

Milanski Inter je v 29. krogu italijanskega nogometnega prvenstva serie A na San Siru kar s 6:0 premagal Brescio, Milan je v gosteh pri Spalu le remiziral (2:2), Verona pa je na najbolj razburljivi tekmi večera premagala Parmo Jasmina Kurtića s 3:2.

Inter, ki ga kot kapetan vodi nekdanji slovenski reprezentant Samir Handanović, je rutinirano prišel do zmage nad enim od kandidatov za izpad iz prvoligaške druščine. Za visoko zmago so gole dosegli Ashley Young, Alexis Sanchez, Danilo D'Ambrosio, Roberto Gagliardini, Christian Eriksen in Antonio Candreva.

Za razliko od nerazzurrov so rossoneri na gostovanju pri Spalu osvojili le točko, potem ko so izenačili na 2:2 v četrti minuti sodnikovega dodatka.

Verona pa je sinoči v sijajni tekmi, polni preobratov, premagala Parmo, za katero je Kurtić v igro vstopil na začetku drugega polčasa. Prvi so povedli gosti z 1:0, Verona je obrnila izid, nato je na 2:2 Parma spet izenačila, preden so domači zadeli za zmago.

Na lestvici vodi Juventus z 72 točkami, Lazio na drugem mestu jih ima 68, Inter pa je tretji s 64.