96 ogledov

'Der Klassiker' že podal odločitev o naslovu

Bayern Epa
Bayern po zmagi na velikem derbiju že slavi deseti zaporedni naslov.

Nogometaši Bayerna iz Münchna po zmagi na derbiju proti Borussi Dortmund s 3:1 tri kroge pred koncem že slavijo naslov državnih prvakov. Na vrhu prvenstvene lestvice imajo neulovljivih 12 točk naskoka.

Bayern je prišel do 32. prvenstvene zvezdice in desete zaporedne, potem ko je najdaljšo serijo v petih najmočnejših ligah začel v sezoni 2012/13. Že pred obračunom je bilo jasno, da bi se Bavarci z ugodnim izidom že lahko veselili tradicionalnega polivanja s pivom, v tem slogu pa so odločno začeli tudi obračun na največjem nemškem derbiju.

V 15. minuti je zadel Serge Gnabry, ki je nato četrt ure kasneje v polno meril še drugič, a kot se je izkazalo iz prepovedanega položaja v začetku akcije. Je pa štiri minute kasneje 33. zadetek v sezoni dosegel Robert Lewandowski.

Upanje je gostom v 52. minuti vlil Emre Can, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko, tudi v nadaljevanju pa so imeli črno-rumeni številne lepe priložnosti, da bi izenačili, a ne Erling Haaland ne Marco Reus nista bila dovolj natančna v zaključkih. To je kaznoval rezervist Jamal Musiala v 83. minuti, ki je za piko na i zadel za končnih 3:1.

Jamal Musiala | Avtor: Epa Epa

V popoldanskem sporedu je velik udarec v boju za četrto mesto doživel Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla. Na domači zelenici je namreč izgubil proti Unionu iz Berlina z 1:2. Na lestvici je tako Leipzig padel na četrto mesto, prehitel ga je Bayer iz Leverkusna. Farmacevti so slavili s 4:1 pri Greuther Fürthu in slednjega dokončno poslali v drugo ligo.

Na vrhu razpredelnice ima Bayern 75 točk, sledi Borussia Dortmund s 63. Za potrditev drugega mesta slednja potrebuje le še dve točki v zadnjih treh krogih.

Obeta pa se ogorčen boj za preostali dve mesti v ligi prvakov za naslednjo sezono. Bayer Leverkusen je tretji (55 točk), četrti je Leipzig (54), peti pa Freiburg (52), ki je v izdihljajih srečanja ostal brez zmage proti Borussii Mönchengladbach (3:3). Union Berlin sledi na šestem mestu s 50 točkami.

1. Bayern München           31 24  3  4  92:30  75*
 2. Borussia Dortmund        31 20  3  8  77:46  63
 3. Bayer Leverkusen         31 16  7  8  72:44  55
 4. Leipzig                  31 16  6  9  66:33  54
 5. Freiburg                 31 14 10  7  52:37  52
 6. Union Berlin             31 14  8  9  42:40  50
 7. Köln                     31 13 10  8  47:45  49
 8. Hoffenheim               31 13  7 11  52:47  46