362 ogledov

Kurtić zabil za izjemno vrnitev Parme

Jasmin Kurtić Parma Bologna Epa Jasmin Kurtić je zabil svoj tretji prvenstveni gol v sezoni.
V elitni italijanski nogometni ligi je bila v nedeljo na sporedu večina 32. kola.

V dvoboju dveh neobremenjenih ekip je Bologna v Parmi vse od 16. do 93. minute vodila z 0:2. Po koncu rednega dela je z glavo iz bližine prednost gostov najprej znižal slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, v 95. minuti pa je končni izid postavil Roberto Inglese. Kurtić je odigral celotno srečanje za Parmo.

Na Sardiniji sta se v obračunu Cagliarija in Lecceja udarila Valter Birsa in Žan Majer. Dvoboj se je končal z neodločenim izidom (0:0), Slovenca sta vstopila s klopi v drugem polčasu. Lecce je zaradi zmage Genoe nad SPAL-om (2:0) spet padel v cono izpada.

Od dna se je z zmago v Vidmu oddaljila Sampdoria (1:3), medtem ko bo moral Udinese še kaj postoriti v boju za obstanek. Do remija je, tako kot Parma v sodnikovem dodatku, prišla tudi Fiorentina proti Hellas Veroni (1:1).

Napoli je na svojem San Paolu, v dvoboju, pomembnem za uvrstitev v evropska tekmovanja, remiziral z AC Milanom (2:2).

Že v soboto je Juventus z dvema enajstmetrovkama Cristiana Ronalda iztržil remi proti Atalanti Josipa Iličića (2:2), moštvo iz Bergama je pri tem izenačilo skoraj sedem desetletij star rekord. Še tretjič zapored je klonil Lazio, tokrat doma proti Sassuolu (1:2). AS Roma je v drugem polčasu dotolkla skoraj že odpisano Brescio (0:3).

V ponedeljek zvečer se bo Inter s Samirjem Handanovićem, ki si je praktično že zagotovil igranje v Ligi prvakov, na svoji zelenici pomeril s Torinom.