80 ogledov

Oblak naslovu pomahal v slovo

Jan Oblak Carlos castro Sporting Gijon Atletico Madrid EPA
Madridski Atlético je s porazom v Gijónu (2:1) Barceloni dal priložnost, da se z morebitno nedeljsko zmago na vrhu lestvice oddalji na praktično neulovljivih 11 točk prednosti. Rene Krhin z Granado do remija proti Rayu (2:2).

Madridski Atlético je imel ob izjemni formi Barcelone že pred 30. kolom La Lige majhne možnosti, da bi Katalonce ujel na vrhu, po porazu proti Sportingu v Gijónu (2:1) pa se zdi, da je moštvo Jana Oblaka dokončno pomahalo naslovu v slovo.

Po prvem polčasu je sicer kazalo dobro za Atlético, ki je po lepem prostem strelu Antoina Griezmana v 29. minuti povedel z 0:1. Toda v drugem polčasu je sledil preobrat: v 79. minuti je Antonio Sanabria močno udaril žogo s prostega strela, žoga je po dotiku enega od branilcev spremenila smer in se izmuznila Oblaku. V 89. minuti so Asturijci izvedli še napad po levi, pred vrati se je v pravem trenutku znašel Carlos Castro in iz bližine zadel za tri točke, ki Sportingu v boju za obstanek pomenijo ogromno.

Prednost Barcelone, ki bo v nedeljo gostovala pri Villarrealu, tako še naprej znaša osem točk, madridski Real pa se lahko z nedeljsko domačo zmago proti Sevilli Atléticu približa zgolj na točko.

Krhinu 40 minut

Granada je v neposrednem dvoboju dveh konkurentov za obstanek gostila Rayo Vallecano in iztržila remi (2:2). Andaluzijci so dvakrat vodili, obakrat je zadel Youseff el Arabi: prvič v 11., drugič pa v 54. minuti iz enajstmetrovke. Gostje so izid prvič poravnali v zadnji minuti prvega polčasa prek Pabla Hernándeza, drugič pa tri minute pred koncem z zadetkom Ze Castra. Rene Krhin je za Granado, ki je imela od 70. minute igralca manj, igral od 51. minute.

Zlata vrednih točk se je na gostovanju pri Sociedadu veselil Las Palmas (0:1), Levante je po porazu proti Deportivu (2:1) ostal na dnu.