Šok v Mariboru! Olimpija v 90. minuti vstala iz pepela

maribor olimpija ljudski vrt prva liga
1/43
Anže Petkovšek
Olimpija je dodobra premešala štrene Mariboru, ki bo v zaključku prvenstva lovil dve točki zaostanka.

Olimpija je po preobratu v Ljudskem vrtu, kjer pred današnjo tekmo ni zmagala vse od leta 2015, presenetila favorizirani Maribor (3:2) in ima dva kroga pred koncem prvenstva na lestvici dve točki prednosti pred aktualnimi prvaki.

marbor olimpija ljudski vrt | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek

Zmaji so odločilni gol dosegli v zadnji minuti rednega dela, ko je Jasmina Handanovića premagal Andres Vombergar. Vijoličasti so v sodnikovem dodatku stresli vratnico gostujočega vratarja Aljaža Ivačiča, a točke niso uspeli rešiti.

Tekmo, na kateri so gledalci videli kar pet zadetkov, je sodil Damir Skomina.

Razprodan stadion je nogometašem pred tekmo pripravil lepo koreografijo, gledalci so celotno vzhodno tribuno obarvali v mariborske barve, prvi gol pa je padel že v tretji minuti, ko je Dario Čanađija pospravil odbito žogo v gol Handanovića, ki je bil ob tem nemočen.

Vijoličasti so v 12. minuti izenačili. Marcos Tavares je podal Martinu Milcu, ta je podaljšal do Luke Zahovića, ki je premagal Ivačiča. Igra se je nato umirila, do nove priložnosti pa je v nadaljevanju prišel Maribor.

Derbi med Mariborom in Olimpijo | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek

V 28. minuti je prosti strel izvajal Milec, našel je Sašo Ivkovića, ki je lepo podal, a v praznem prostoru ni bilo nikogar. Zahović je bil spet nevaren v 29. minuti, a je meril preko gola. V 34. minuti so lepo kombinirali Tavares, Dino Hotić in Zahović, a je Hotić z 12 metrov slabo zadel žogo.

Po kotu v 41. minuti je do odbite žoge prišel Martin Kramarič in meril malo mimo ljubljanskih vrat. V 45. minuti je Abass Issah nameril naravnost v roke mariborskega vratarja.

Drugi polčas so bolje začeli domači. Tavares je v 52. minuti podal na drugo vratnico, kamor je pritekel neovirani Zahović in s svojim 15. prvenstvenim zadetkom povišal na 2:1. Vratnica je v 61. minuti rešila Mariborčane, ko je nevaren strel Abassa Handanović izbil v vratnico.

Hotić je v 69. minuti podal v sredino, Kramarič je zadel, a iz prepovedanega položaja. Stefan Savić je v 73. minuti pobegnil mariborski obrambi, se sam znašel pred Handanovićem, ta je nespretno posredoval pri tem podrl ljubljanskega igralca, sodnik pa je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Mariborčan v dresu Olimpije Rok Kronaveter in zadel za izenačenje.

Jasmin Mešanović je po lepi akciji v 80. minuti s šestih metrov zadel vratnico, tri minute kasneje je Tavares podal do Aleksa Pihlerja, ta pa je s petih metrov meril v vratarja. Ljubljančani so vse bolj pletli mrežo okrog mariborskih vrat, pritisk pa se jim je obrestoval v sodniškem dodatku. Dino Štiglec je lepo našel Andresa Vombergarja, ta pa je zapečatil usodo gostiteljev.

Mariborčani bi v 94. minuti skoraj prišli do izenačanja, potem ko se je žoga odbila od Mešanovića v levo vratnico, a je nato Zahovića do žoge prehitel Ivačič in tako rešil tri točke, ki so šle v Ljubljano.