1027 ogledov

Petarda na El Clasicu

Luis Suarez Epa
Enostranski promet na slovitem Camp Nou.

Nogometaši Barcelone so dobili prvi letošnji el clasico, dvoboj z madridskim Realom. Na domačem stadionu so zmagali kar s 5:1 (2:0), junak tekme je bil Urugvajec Luis Suarez, ki je dosegel tri zadetke.

Prvi gol na tekmi je dosegel Philippe Coutinho že v 11. minuti, Brazilec je izkoristil natančno podajo Jordija Albe, ki je gostujoči obrambi pobegnil po levi strani, stekel v šestnajsterec in nato s povratno podajo na desetih metrih našel povsem samega soigralca, ki mu ni bilo težko zatresti prazne mreže. V 30. minuti so se domači gledalci veselili novega zadetka. Za tega je poskrbel Suarez z enajstmetrovke, ta je bila dosojena šele s pomočja VAR-a.

Drugi del se je začel povsem drugače. Real je pritisnil, že v 50. minuti pa se je Marcelo po podaji Isca v domačem kazenskem prostoru lepo otresel Gerarda Piqueja in zadel za 2:1. Nogometaši Madrida so pritiskali, si pripravili še nekaj priložnosti, Luka Modrić pa je po eni izmed akcij tudi zatresel okvir domačega gola.

A nato so znova na terenu zagospodarili gostitelji, Suarez je poskrbel za dva zadetka, piko na i k visoki zmagi pa je v 87. minuti postavil Arturo Vidal, ki je le nekaj trenutkov pred tem vstopil v igro. Čilenec je dosegel svoj prvi zadetek v dresu katalonskega kluba.

Barcelona je igrala brez prvega zvezdnika Lionela Messija, z zmago pa bržkone tudi zapečatila usodo trenerja Reala Julena Lopeteguija. Ta bo po novem debaklu najverjetneje moral po štirih mesecih že zapustiti klop evropskih prvakov.