684 ogledov

Po napaki sodnikov sledil preobrat v Mariboru

Luka Uskoković Profimedia
Nogometaš iMaribora so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali CB24 Tabor Sežano z 2:1 (0:1).

Mariborčani, ki so pogrešali kaznovana Denisa Klinarja in Aleksa Pihlerja, spet pa niti v zapisniku ni bilo Amirja Derviševića in Alexandruja Cretuja, so prišli do pomembne zmage in lepe popotnice pred večnim derbijem v naslednjem krogu. Štajerci so do treh točk prišli po boljši igri v drugem polčasu, zdaj imajo na drugem mestu dve točki zaostanka za Olimpijo, ki jo v sredo čaka gostovanje v Domžalah.

Uvod tekme ni ponudil posebej razburljivih dogodkov v Ljudskem vrtu, so pa v 23. minuti povedli gosti, potem ko je zadel Mihael Briški. Ta je bil sicer ob podaji Djala Aldairja v prepovedanem položaju, a se sodniki niso oglasili. Gostje pa so morali v 35. minuti poseči po prvi menjavi, saj se je v dvoboju z Blažem Vrhovcem, ki zaradi rumenega kartona ne bo igral v prihodnjem krogu na derbiju z Olimpijo, poškodoval Dino Stančič.

V 42. minuti so prvič rahlo zagrozili tudi domači, najprej prek Vida Kodermana, nato pa še prek Rudija Požega Vancaša, ki je precej zgrešil iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru.

V 47. minuti je imel pri domačih izjemno priložnost Jan Mlakar, ko je prišel do neoviranega strela v osrčju kazenskega prostora, toda izkazal se je Jan Koprivec.Mlakar  je imel v 49. minuti nov dvoboj ena na ena s Koprivcem, spet pa je bil uspešnejši sežanski vratar. So pa domači v 52. le izenačili, ko je Mlakar unovčil enajstmetrovko po igranju z roko Klemna Nemaniča. Za Mlakarja je bil to deseti gol sezone.

V 56. minuti je Ilija Martinović pred sežanskimi vrati zgrešil žogo ob poskusu strela z glavo, šest minut pozneje pa je Jan Repas izkoristil podajo Felipeja dos Santosa za hrbet gostujoče obrambe za vodstvo z 2:1.

Jan Repas | Avtor: Profimedia Profimedia

V 72. minuti pa so po dolgem času zagrozili tudi Sežanci, najprej je Antoine Makoumbou streljal, Ažbe Jug je toliko preusmeril žogo, da je ta zadela vratnico, pozneje pa je bil neuspešen še Marko Krivičić. V 81. je na drugi strani vratnico zadel še Mlakar s strelom z desne strani.

Nov poraz branilcev naslova

Ljubljančani so v dvoboju s Celjem prekinili niz osmih tekem brez zmage, potem ko so v drugem polčasu pokazali precej boljšo predstavo kot v prvem in zmagali z 2:0. Bravo ostaja trdno v sredini lestvice, Celjani pa so pod vodstvom Agrona Šalje doživeli prvi poraz in so predzadnji.

Domači nogometaši v prvem polčasu niso pokazali veliko, proti vratom Celja niso sprožili niti enega strela. Nevarnejši so bili gostje, ki so sicer pogrešali kaznovanega Esterja Soklerja. Že v tretji minuti je po kotu Dušan Stojinović s strelom z glavo zadel prečko, v 27. pa so imeli Celjani na voljo celo najstrožjo kazen, ki jo je zakrivil Andraž Kirm, toda Igor Vekić je obranil strel Filipa Dangubića, ki je streljal po sredini gola.

Velja omeniti še dve posredovanji Vanje Drkušića, ta je namreč najprej v 21. minuti blokiral nevaren poskus Celjanov, v 45. pa je izbil žogo tik pred golovo črto po strelu Jakoba Novaka.

V 52. minuti so vendarle prišli do strela tudi domači, Milan Tučić je poskusil v kazenskem prostoru, a zgrešil cilj. V nadaljevanju sta ekipi igrali bolj ali manj med kazenskima prostoroma brez priložnosti, je pa v 63. minuti nenatančno meril še Mustafa Nukić.

Pet minut pozneje pa so domači povedli, po podaji Žana Trontlja je z glavo zadel Mitja Križan. V 73. minuti je z roba kazenskega prostora Loren Maružin meril malce premalo natančno, v 81. pa je bil natančnejši Martin Kramarič, ko je prodrl v sredino in s približno 14 metrov zadel za 2:0.

Matjaž Rozman je malce pozneje ustavil nov poskus Maružina, v 89. minuti pa je Sandi Orginec takoj po vstopu v igro neoviran v kazenskem prostoru žogo poslal čez gol.