188 ogledov

Presenečenje, morda celo ključni poraz v boju za naslov

Nicola Sansone Epa
Bologna Interju zadala boleč poraz.

Bogometaši Interja so v zaostali tekmi 20. kroga italijanskega prvenstva gostovali v Bologni in izgubili z 1:2. S tem so doživeli mogoče enega kjučnih porazov v boju za prvaka, saj ima mestni tekmec Milan na vrhu lestvice dve točki več.

Inter, pri katerem je bil slovenski vratar Samir Handanović zaradi težav s hrbtom tokrat na klopi za rezervne igralce in ga je zamenjal Ionut Radu, je sicer povedel že v tretji minuti z golom Ivana Perišića. Še v prvem polčasu je izenačil Marko Arnautović, zmagoviti gol pa je po vratarjevem darilu dosegel Nicola Sansone v 81. minuti.

Po porazu ima Inter zdaj 72 točk s 34 tekem. Napoli na tretjem mestu zaostaja za sedem, Juventus na četrtem pa za osem točk. Prva štiri mesta prinašajo igranje v ligi prvakov, peto, na katerem je trenutno Roma, evropsko ligo, šesto, ki ga zaseda Lazio, pa konferenčno ligo.

Ekipe so sicer odigrale še dve zaostali tekmi 20. kroga. Udinese je v gosteh premagal sedmouvrščeno Fiorentino s 4:0. Pablo Mari, Gerard Deulofeu, Walace in Iyenoma Udogie so bili strelci za bodoči klub slovenskega reprezentanta Sandija Lovrića.

Osmouvrščena Atalanta, še vedno brez Josipa Iličića, pa je gostila Torino, tekma pa se je končala s 4:4. Luis Muriel je dosegel dva gola za domače, oba z bele pike, prav on je v 84. minuti postavil končni izid. Pri gostih pa je dva gola, prav tako je šlo za enajstmetrovki, dosegel Saša Lukić.

1. Milan             34  22  8  4  60:30   74
 2. Inter             34  21  9  4  72:28   72
 3. Napoli            34  20  7  7  61:30   67
 4. Juventus          34  19  9  6  52:30   66
 5. Roma              34  17  7 10  55:40   58
 6. Lazio             34  16  8 10  66:50   56
 7. Fiorentina        34  17  5 12  54:46   56
 8. Atalanta          34  15 10  9  61:43   55