6487 ogledov

Trener našega reprezentanta med tekmo fizično napadel igralca

Paolo Zanetti Thomas Henry Reševalni pas/Twitter
Trener je bil besen zaradi drugega rumenega kartona svojega varovanca.

Derbi začelja Serie A med Venezio in Sampdorio je zaznamoval bizaren incident pred samim koncem tekme, ko se je trener domačih Paolo Zanetti fizično znesel nad svojim nogometašem Thomasom Henryjem.

Kamere so ujele celoten dogodek, tako da po pisanju italijanskih medijev trenerju slovenskega reprezentanta Domna Črnigoja grozi suspenz.

Razlog za izbruh trenerja Venezie je bil drugi rumeni karton, ki si ga je francoski nogometaš prislužil v 86. minuti. Henry je namreč zaradi prekrška že porumenel tik pred koncem prvega polčasa, a je vseeno tekom drugega polčasa ves čas prigovarjal glavnemu sodniku Danieleju Orsatu.

Slednji je celo pristopil do Zanettija in ga opozoril, da je njegov varovanec na tankem ledu ter da naj ga umiri. Toda tudi to ni pomagalo in Francoz si je v 86. minuti prislužil še drugi rumeni karton in s tem tudi izključitev.

Thomas Henry | Avtor: Profimedia Profimedia

Venezia je sicer takrat izgubljala z 0:2 in njegova izključitev ni pretirano vplivala na razplet tekme, a je Zanetti tako eksplodiral, ker bo Henry moral izpustiti tudi prihodnje srečanje, ko bo Venezia, ki je trenutno v coni izpada, igrala proti Spezii izjemno pomembno tekmo za obstanek v ligi.

Ekipa Domna Črnigoja, ki je proti Sampdorii vstopil v igro v 80. minuti, se namreč nahaja na 18. mestu z 22 točkami, medtem ko ji Cagliari, ki je še na zadnjem mestu, ki zagotavlja obstanek, beži za tri točke, ob eni tekmi več.

Paolo Zanetti | Avtor: Profimedia Profimedia

Venezia tako s tekme proti Spezii nujno potrebuje točke, a se ji bo morala zoperstaviti brez svojega francoskega  napadalca ter verjetno tudi brez prvega trenerja.