123 ogledov

Prva tekma kroga se je končala s petardo

NK Domžale twitter NK Domžale
Nogometaši Domžal so v 15. krogu Prve lige Telemach premagali Gorico s 5:1 (2:0).

Tekma v Domžalah se je začela pol ure pozneje zaradi gneče na cesti, v kateri so obtičali Novogoričani. Ti so na koncu doživeli osmi poraz in ostajajo predzadnji. Že v prvem polčasu so Domžalčani dvakrat zatresli mrežo gostov, v drugem polčasu pa kljub odločnejši Gorici tekmo brez posebnih težav pripeljali do zanje srečnega konca, ob koncu so prednost še oplemenitili. Domžale, neporažene na zadnjih petih tekmah, so se utrdile na petem mestu.

Potem ko v prvih 15 minutah ekipi nista sprožili niti enkrat proti vratom, pa so se v 18. minuti Domžalčani, ki so zaradi poškodb pogrešali Slobodana Vuka, Zenija Husmanija, Tilna Klemenčiča, Daniela Offenbacherja, Marka Strajnarja, Domna Zajška in Janeza Piška, za kratek čas veselili vodstva, ko je iz bližine zadel Franko Kovačević, vendar je bil v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri 0:0.

Primorci, pri katerih so manjkali kaznovani Alessandro Ahmetaj, poškodovani Jan Andrejašič in Denis Klinar, ki čaka na registracijo, so v 22. minuti tudi opozorili nase po strelu Leona Mariniča, bili še nekajkrat kar nevarni pred vrati Domžal, a brez pravega zaključnega strela.

Zato pa je v 40. minuti spet udaril Kovačević. Po kotu z desne strani je Ivan Durdov žogo vrnil na dobrih 20 metrov, kjer je iz prve ustrelil Kovačević in žogo od vratnice poslal v mrežo za 1:0. V 44. minuti so gostitelji vodili že z 2:0, ko je Žiga Repas svoj prvi prvoligaški gol dosegel s strelom z 18 metrov. Žoga je na poti proti golu zadela Nejca Mevljo in spremenila smer.

Žiga Repas | Avtor: twitter NK Domžale twitter NK Domžale

Repas je takoj po začetku drugega polčasa dosegel nov zadetek, takrat je na 3:0 povišal z nizkim strelom z dobrih desetih metrov. Podajalec je bil spet Durdov. V 49. minuti je Jošt Urbančič nevarno meril na drugi strani, vendar se je z obrambo izkazal Ajdin Mulalić. Naslednji, ki je bil nevaren pri Gorici, je bil Alen Krajnc v 57. minuti, ko je žoga ob Mulalićevem posredovanju končala tik ob vratnici.

Goričani so bili tisti, ki so v teh trenutkih razumljivo kazali več napadalne želje, vendar kljub nekaterim strelom prav nevarnega ni bilo. V 84. minuti je vendarle primorska zasedba dosegla zadetek, ko je Miroslav Iličić preigraval v kazenskem prostoru in s strelom po tleh znižal zaostanek na 1:3.

Toda le malenkost zatem je Bartol Barišić zadel z glavo po podaji Mateja Podlogarja z leve strani za novo vodstvo Domžal s tremi goli. Devetnajstletni Barišić je v 88. minuti nato dosegel svoj četrti gol sezone, potem ko je spretno unovčil dvojno podajo z Arnelom Jakupovićem.

Bartol Barišić | Avtor: twitter NK Domžale twitter NK Domžale