2070 ogledov

Šok v Kataloniji, Liverpool zadel sedmico

Gerard Pique Barcelona Inter Epa Barcelona se je znašla tik pred izpadom.
V skupinah A, B, C in D so bile odigrane tekme 4. kola skupinskega dela. Bar

Napoli v skupini A še naprej melje svoje tekmece, v svojem četrtem obračunu je dosegel četrto zmago. Zasedba iz Neaplja je danes ukanila nizozemski Ajax s 4:2. Za gostitelje so zadeli Mehičan Hirving Lozano (4.), Giacomo Raspadori (16.), Gruzijec Hviča Kvarachelia (62.) in Nigerijec Victor Osimhen (90.), za goste iz Amsterdama pa Davy Klaassen (49.) in Steven Bergwijn (83.).

Na drugi tekmi je Liverpool v Glasgowu premagal Rangers s 7:1. Egipčan Mohamed Salah je dosegel najhitrejši "hat-trick" v zgodovini Lige prvakov, tri gole je po vstopu v igro zabil med 76. in 81. minuto, dva gola je prispeval Brazilec Roberto Firmino, po enega pa Urugvajec Darwin Núñez in Harvey Elliott. Za Škote je edini gol dosegel Kanadčan Scott Arfield.

Nogometaši španskega Atlética iz Madrida in belgijskega Bruggeja so se na stadionu Metropolitano razšli brez golov. Slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak je branil celo tekmo za zasedbo iz Madrida. Brugge je imel od 82. minute igralca manj na igrišču, saj je Ganec Kamal Sowah prejel drugi rumeni karton. Na drugi tekmi je Porto visoko zmagal v Leverkusnu s 3:0. Za Portugalce sta zadela Brazilec Galeno (8.) in dvakrat Iranec Mehdi Taremi (53. in 64.).

Jan Oblak Atlético Madrid Club Brugge Liga prvakov Šport Jan Oblak stoji na robu prepada

Bayern je na gostovanju proti Viktorii iz Plzňa temelje za četrto zmago postavil že v prvem polčasu, ko je dosegel kar štiri gole, na koncu je slavil s 4:2. Dvakrat je zadel Leon Goretzka (25., 35.), po enkrat pa Senegalec Sadio Mané (10.) in Thomas Müller (14.). Bavarci so v drugem polčasu popustili, Čehi pa so prek Adama Vlkanove in Jana Klimenta znižali na 2:4.

Na drugem obračunu v skupini C sta se Barcelona in milanski Inter razšla s 3:3. V tekmi preobratov so Katalonci povedli v 40. minuti, ko je zadel Francoz Ousmane Dembélé, na 1:1 pa je za nogometaše iz lombardijske prestolnice po napaki Gerarda Piquéja izenačil Nicolò Barella v 50. minuti. Trinajst minut kasneje je Argentinec Lautaro Martínez Milančane povedel v vodstvo z 2:1, a je Poljak Robert Lewandowski v 83. minuti poravnal izid. V razburljivi končnici je Nemec Robin Gosens v 89. minuti spet popeljal v vodstvo, v drugi minuti sodnikovega podaljška pa je zadel Lewandowski in postavil končni izid na dvoboju. V tej skupini vodi Bayern z 12 točkami, Inter jih ima sedem, Barcelona štiri, Viktoria pa je brez točk. Če Inter v naslednjem kolu doma premaga Čehe, si bo zagotovil napredovanje.

V skupini D je Tottenham doma premagal Eintracht iz Frankfurta s 3:2, Marseille pa v gosteh Sporting iz Lizbone z 2:0. Pri Londončanih je blestel Korejec Heung-min Son, ki je dosegel dva gola v 20. in 36. minuti, tretjega je prispeval Harry Kane (28.). Za nogometaše iz Frankfurta sta zadela Japonec Daichi Kamada v 14. in Faride Alidou v 87. minuti.

Marseille je v portugalski prestolnici slavil z 2:0, potem ko sta zadela Matteo Guendouzi v 20. in Čilenec Alexis Sánchez v 30. minuti. Gostitelji so tekmo končali z dvema igralcema manj, v 19. minuti je drugi rumeni karton prejel Ricardo Esgaio, v 61. minuti pa Pedro Gonçalves.