6907 ogledov

Šokantno slovo Piqueja: "Po***jem se ti na tvojo mater k***o!"

Gerard Pique Epa
Gerard Pique je končal svojo športno pot z rdečim kartonom po sramotnih psovkah namenjenih glavnemu sodniku.

Barcelona je potrdila vodilni položaj na lestvici španske nogometne lige. Kljub izključitvi Roberta Lewandowskega je z 2:1 zmagala na gostovanju pri Osasuni in ima vsaj začasno pet točk prednosti pred večnim tekmecem, madridskim Realom, ki bo v četrtek doma gostil Cadiz.

Osasuna je povedla že v šesti minuti, ko je po kotu zadel David Garcia. Nato so Katalonci v 31. minuti ostali brez Lewandowskega, ki je po grobem prekršku nad Garcio prejel drugi rumeni karton.

A v drugem delu je Barcelona kljub igralcu manj na igrišču obrnila tekmo. Pedri je v 48. minuti izenačil, Raphinha pa je v 85. minuti gostom s strelom z glavo, v igro je vstopil le sedem minut pred tem, zagotovil vse tri točke. Tekma v Pamploni je bila za Barcelono tudi zadnja pred premorom prvenstva zaradi svetovnega prvenstva.

V nadaljevanju državnega prvenstva pa se bo morala znajti brez legendarnega branilca Gerarda Piqueja, ki je bil po veličastnem slovesu od Camp Noua tokrat neslavno izključen s svoje zadnje tekme v karieri... In to kot rezerva!

35-letnega branilca so namreč razjezile nekatere odločitve glavnega sodnika tekme Jesúsa Gila Manzana, ki ni dosodil morebitnega prekrška nad Marcosom Alonsom pred zadetkom Osasune, prav tako pa je v 31. minuti pokazal drugi rumeni karton Lewandowskemu in ga s tem predčasno poslal pod prho.

Pique je tako ob polčasu želel "podebatirati" z glavnim delivcem pravice, kateremu pa ni bilo do tega. Vseeno je Pique sledil sodniku vse do tunela, obenem pa se je ves čas pritoževal, na koncu pa prečkal vsako mejo dobrega okusa z eno najhujših psovk, kar jih pozna španski jezik.

"Ti si sodnik, ki nas daleč najbolj j**e. Si j**ena sramota, po***jem se ti na tvojo mater k***o," je na španskega sodnika kričal Pique ter si tako prislužil rdeči karton na svoji zadnji tekmi kariere, čeprav do takrat sploh še ni vstopil v igro.

Pique je tako neslavno končal svojo kariero, a tu še ni konec incidenta, saj bi se lahko na zdaj že nekdanjega nogometaša spravila disciplinska komisija ter ga močno udarila po žepu, saj je glavni sodnik tekme celotno dogajanje podrobno opisal v zapisniku tekme.

Katalonski branilec pa je ob svojem slovesu dosegel še neslavni klubski rekord, saj je dohitel Hrista Stoičkova z enajstimi rdečimi kartoni v vseh tekmovanjih. Prav tako si z legendarnim Bolgarom ter Pepom Guardiolo deli prvo mesto z osmimi izključitvami, če vzamemo v obzir samo La Ligo.