Hrvaška po preobratu do finala!

Anglija Hrvaška polfinale
1/9
Epa
Hrvaška nogometna reprezentanca je druga finalistka svetovnega prvenstva v Rusiji. V polfinalu v Moskvi je po podaljšku premagala Anglijo z 2:1 (0:1, 1:1).

Na Hrvaškem so vse od leta 1998 in tretjega mesta na SP opevali uspeh Ćira Blaževića in njegovih takratnih izbrancev, med katerimi so bili takšni mojstri, kot so bili Robert Prosinečki, Zvonimir Boban, Davor Šuker in drugi. Odslej imajo nov razlog za opevanje. Selektorja Zlatka Dalića in njegove Luko Modrića, Ivana Rakitića, Ivana Perišića, Danijela Subašića in druge, med temi pa tudi Maria Mandžukića.

Mož, ki kot napadalec postori izjemno veliko dela tako v obrambi kot napadu, je bil po prikazanem in vloženem trudu bržčas najprimernejši hrvaški reprezentant za odločilni zadetek, ki pomeni prvi hrvaški finale SP v zgodovini.

Na drugi strani so Angleži že videli nogomet oziroma pokal na pol poti "domov", a se ni izšlo za sploh prvi finale SP po zmagoslavju leta 1966.

5' Anglija vodi 1:0. S prostega strela, ki ga je zakrivil Luka Modrić, je bil natančen branilec Tottenhama Kieran Trippier, ki je izbral izvrsten trenutek za prvenec v reprezentančnem dresu. Lepšega začetka si Angleži niso mogli želeti.

14' Angleški branilec Harry Maguire je po podaji s kota z glavo nevarno streljal mimo desne vratnice.

19' Nevaren strel Ivana Perišića, ki pa ga je preusmeril Kyle Walker, toda sodnik Turek Cuneyt Cakir tega ni videl. Golavt za Anglijo.

21' Ante Rebić je streljal z roba šestnajstmeterskega prostora po lepi samostojni akciji, a je bil njegov strel v zadnjem trenutku blokiran.

30' Nova krasna priložnost za Anglijo. Toda Harry Kane ni uspel premagati izvrstnega Danijela Subašića. Vmešala se je tudi vratnica.

32' Končno nevarnejša akcija Hrvaške. Rebić je podajal v kazenski prostor, angleška obramba je žogo odbila nazaj do Rebića, ki je streljal pod prečko vrat Jordana Pickforda, ki pa je strel uspel obraniti.

36' Ponovno pretijo Angleži. Jesse Lingard je z roba šestnajstmetrskega prostora nevarno streljal, toda zgrešil.

44' Hrvaški branilci si podajajo žogo na svoji polovici, vsakič ko se žoge dotakne Domagoj Vida, se zaslišijo glasni žvižgi. Rusi niso pozabili njegove "Slave Ukrajini!".

KONEC PRVEGA POLČASA  - Angleži zasluženo vodijo.Imeli so lepše priložnosti, ki pa so jih na srečo neprepoznavne Hrvaške tudi zapravljali. Hrvaška bo morala dvigniti nivo svoje igre, če želi premagati razpoložene Angleže.

48' Mario Mandžukić prejel prvi rumeni karton na tekmi. Po prekršku Rebića je jezno z roko udaril po žogi.

54' Rumeni karton za Kylea Walkerja. Po prekršku je zadrževal žogo med nogami in na ta način kradel čas. Prišlo je celo do prerivanja s hrvaškimi igralci.

65' Lingard je padel v nasprotnikovem kazenskem prostoru, Cakir je zgolj odmahnil z roko.

65' Krasna priložnost za Hrvaško, toda strel Ivana Rakitića  je bil na koncu blokiran.

68' Hrvaška: Anglija 1:1 Ivan Perišić je premagal vratarja Pickforda po lepi podaji Šime Vrsaljka.

72' Hrvatje blizu preobrata! Perišić zadel vratnico, do odbite žoge se je dokopal Mandžukić, a je Pickford njegov strel refleksno obranil.

74' Marcus Rashford menja nerazpoloženega Raheema Sterlinga, ki ni pokazal veliko.

77' Rashford je takoj poživil igro. Do priložnosti je kmalu prišel Lingard, a je znotraj kazenskega prostora grdo zgrešil.

83' Mario Mandžukić se je v težki poziciji izboril za strel, ki pa ga je dobro postavljeni Pickford obranil.

90' Sodnik je podaljšal drugi polčas za 3 minute.

92' Po kotu je do strela z glavo prišel Kane, a je bil nenatančen.

KONEC REDNEGA DELA. HRVAŠKA:ANGLIJA 1:1. SLEDILI BODO PODALJŠKI. To bodo že tretji podaljški za Hrvaško ter drugi za Anglijo na tem prvenstvu. Hrvatje so si podaljške zaslužili, saj so bili v drugem polčasu dosti boljši tekmec od Anglije.

91' Ashleya Younga je zamenjal Dany Rose.

94' Ivana Strinića, ki ne more nadaljevati, je zamenjal Josip Pivarić.

95' Rebić je po grobem prekršku prejel rumeni karton.

97' Eric Dier je zamenjal Jordana Hendersona.

97' Dier zapretil po nekaj sekundah na igrišču, a je njegov topovski strel zadel hrvaške obrambne igralce.

99' John Stones je po kotu že premagal Subašića, a je njegov strel odbil Vrsaljko.

103' Andrej Kramarić je zamenjal Ante Rebića.

107' Izjemna obramba Pickforda, ki je rešil Anglijo po strelu Maria Mandžukića.

KONEC PRVEGA PODALJŠKA. V podaljšku so imeli več od igre Angleži, a če ne bi bilo Pickforda, bi Hrvaška bila v prednosti.

108' Hrvatje pretijo. Marcelo Brozović je nevarno streljal, toda zgrešil cilj.

109' Hrvaška:Anglija 2.1! Mario Mandžukić se je prikradel za hrbet nepazljivemu Stonesu ter iz bližine premagal angleškega vratarja.

112' Jaime Vardy je zamenjal Kyla Walkerja.

115' Načetega Mandžukića menja Vedran Čorluka.

116' Strel Brozovića je z nekaj težavami obranil Pickford.

119' Ob stoječih ovacijah je Luko Modrića zamenjal Milan Badelj.

120' Sebična poteza Kramarića, ki je rajši sam zaključil akcijo ter katastrofalno streljal, namesto da bi podal popolnoma osamljenemu Perišiću.

120' Igralo se bo še štiri minute.

KONEC TEKME. V FINALU SE BO FRANCIJI PRIDRUŽILA HRVAŠKA, MEDTEM KO ANGLIJO ČAKA BOJ ZA TRETJE MESTO.