Šport > Olimpijske igre
2596 ogledov

Slovenski košarkarji spoznali polfinalne tekmece

Italija Francija Tokio 2020 Reševalni pas/Twitter
Na olimpijskih igrah v Tokiu se je dopolnila polfinalna zasedba na moškem košarkarskem turnirju.

Na tretji četrtfinalni tekmi je Francija premagala Italijo (84:75) in si priigrala polfinale proti Sloveniji, tekma bo v četrtek ob 13. uri.

Luka Dončić Zmagaaaa! Šport Uspeh Slovenije odmeva v ZDA, Cuban v slovenščini zelo kratek

Francozi so ob sicer dobrem metu bili predvsem nepazljivi z žogo. V prvi četrtini so jo izgubili šestkrat, na celotni tekmi pa 17-krat. S tem so Italiji ob slabšem metu in skoku sprva celo dovolili, da pride do rahle prednosti. Ta se je v drugi četrtini stopila, predvsem s pomočjo odločne igre Francozov pod košem in natančnem metu za tri točke, tako da sta moštvi bili ob koncu prvega polčasa izenačeni. V drugega pa so Francozi krenili odločneje in si hitro priigrali vodstvo z dvomestnim številom točk.

Največja razlika v tretji četrtini je tako bila 14 točk (62:48). Italija se ob tem ni predala. Kljub težavam z natančnostjo za tri točke (7:33) je v uvodu zadnje četrtine ob nenadnem strelskem mrku Francozov na krilih Simoneja Fontecchia (23 točk) našla priključek.

Po seriji 18:4 so slovenski zahodni sosedi za hip izenačili izid pri 66:66, a je v zaključku tekme Francija predvsem s pomočjo Rudija Goberta, ta je dosegel 22 točk, znova prevzela pobudo in se odlepila od Italijanov. Z razdalje je pomagal tudi Evan Fournier, ki je končal pri 21 točkah.

Za Francijo je bil s 15 točkami in 14 skoki med boljšimi še Nicolas Batum, ki se kot član Los Angeles Clippers redno srečuje z Luko Dončićem v ligi NBA. Pri Italiji pa je s klopi pomembno prispeval veteran Danilo Gallinari z 21 točkami in 10 skoki.

Slovenija Nemčija Tokio 2020 "Kot bogat sošolec!" Šport "Jugo" mediji duhovito pospremili uspeh Slovenije

Med najboljšimi štirimi so že tudi Američani, ki čakajo na zmagovalca dvoboja Avstralija - Argentina.