91 ogledov

Norvežan Klaebo upravičil pričakovanja

Epa
Brez presenečenj na moški sprinterski preizkušnji.

Prvi favorit Norvežan Johannes Klaebo je pričakovano osvojil zlato v moškem klasičnem olimpijskem sprintu v Pyeongchangu. Enaindvajsetletnik, ki je postal najmlajši olimpijski zmagovalec na posamičnih tekmah v smučarskem teku, je slavil pred Italijanom Federicom Pellegrinom, bron pa je osvojil ruski športnik Aleksander Bolšunov.

Slovenska tekača Miha Šimenc in Janez Lampič sta obstala v kvalifikacijah. Dvaindvajsetletni Šimenc si je s Kanadčanom Alexom Harveyjem razdelil 32. mesto in bil od finala in 30. mesta oddaljen 26 stotink sekunde, leto mlajši Lampič pa je zasedel 47. mesto.