Šport > Zimski športi
5584 ogledov

Slovenski orli vrhunski, kar trije v Top 4

Timi Zajc Profimedia
Na tekmi v Oberstdorfu znova odlični poleti Slovencev. Trije so se uvrstili med četverico najboljših.

Avstrijec Stefan Kraft (223,2 točke) je vodil po prvi seriji tekme v smučarskih poletih. Na letalnici v Oberstdorfu, predzadnjem prizorišču sezone, so dobro leteli tudi Slovenci. Najboljši med njimi je bil v prvo svetovni podprvak Timi Zajc (211,9), ki je za drugo mesto poletel do 222,5 metra, Žiga Jelar (207,9) na tretjem mestu pa do 232 metrov.

Med najboljšo deseterico letalcev sta po prvi seriji bila še dva Slovenca; Anže Lanišek (202,4 točke), ki je poletel 217 metrov, je peti, Peter Prevc (192) pa s poletom 207,5 metra deveti.

V finalu je sicer nastopilo vseh sedem slovenskih skakalcev. Lovro Kos (209 m/183,1) je bil po polovici tekmovanja 16., Cene Prevc (197 m/172,2) 25., Domen Prevc (203 m/170,6) pa 27.

Rezultate si lahko ogledate TUKAJ.

Razplet druge serije je bil za Slovence še nekoliko uspešnejši. Lanišek je napredoval na četrto mesto (398,5 točke), Jelar (411,3)  in Zajc (400,0) pa sta zamenjala mesti. Kraft je izgubil večji del naskoka, a vseeno slavil z 1,7 točke pred Jelarjem.

V najboljši deseterici je polete končal še Peter Prevc (383,8 točke), ki je bil osmi.

Cene Prevc (351,6) je zasedel 24. mesto, Domen Prevc (341,1) 27., Lovro Kos (336,0) pa je v finalu po ponesrečenem poletu zdrsnil na 28. mesto.

V nedeljo bo v Oberstdorfu prav tako ob 16. uri še ena posamična tekma. Nato pa se bodo skakalci preselili le še na tradicionalni finale sezone v Planici. V dolini pod Poncami bodo na letalnici bratov Gorišek na sporedu zadnje tri tekme sezone; dve posamični in moštvena.