Šport > Zimski športi
165 ogledov

Feuz ni dopustil presenečenja, Čater skromen

beat feuz Epa Feuz je na zadnji tekmi še povečal prednost pred Svindalom.
Švicar Beat Feuz si je s tretjim mestom v Aareju zagotovil smukaški kristalni globus.

Pred zadnjo moško tekmo v kraljevski disciplini je Beat Feuz branil 60 točk prednosti pred izzivalcem Akslom Lundom Svindalom. Interni dvoboj je pripadel Švicarju, ki je Norvežana premagal za osem stotink in osvojil prvi kristalni globus v karieri.

Na edinem obveznem treningu je bil Svindal pred Feuzom, a je Švicar po pričakovanjih najboljše prihranil za tekmo. Ob prihodu v cilj je prevzel vodstvo in Svindalu, ki je startal za njim, pokazal, da ga bo danes v boju za smukaški seštevek težko premagati. To se je tudi uresničilo. Svindalu je napad spodletel, uvrstil se je za Feuzom, s tem pa tudi izgubil vse možnosti za preobrat.

beat feuz | Avtor: Epa Epa

V senci končne odločitve sta se zmage veselila Avstrijca Matthias Mayer in Vincent Kriechmayr, ki sta dosegla identičen čas. Feuz je bil na koncu tretji (+0,04), Svindal pa četrti (+0,12).

Avstrijski smukači so tako tudi rešili sezono, v kateri na osmih tekmah pred švedskim finalom niso stopili na najvišjo stopničko zmagovalnega odra. Za edino smukaško zmago avstrijske vrste pred Švedsko je na uvodnem smuku v Lake Louisu poskrbela Avstrijska Cornelia Hütter.

ALPSKA KOMBINACIJA: Peter Fill (Ita)

Nastopil je tudi Slovenec Martin Čater, ki je z zaostankom 1,19 sekunde osvojil 20. mesto. Čater je svoj premierni nastop na finalu sezone začel s startno številko 22. Dobro je začel, a si je na hitri progi nabral prevelik zaostanek za uvrstitev v prvo petnajsterico, ki je na finalnih tekmah sezone upravičena do točk svetovnega pokala.

Preostali slovenski posamični nastopi bodo na vrsti ob koncu tedna, ko bodo na sporedu veleslalomske in slalomske preizkušnje.

Mayer Kriechmayr Feuz | Avtor: Epa (z leve proti desni): Vincent Kriechmayr, Matthias Mayer, Beat Feuz. Epa