Šport > Zimski športi
997 ogledov

Lanišek premagal veter za nove stopničke

Granerud Kubacki Lanišek Epa
Anže Lanišek je kljub težkim razmeram v finalni seriji osvojil tretje mesto na tekmi novoletne turneje v Innsbrucku.

Smučarski skakalci so v avstrijskem Innsbrucku opravili s tretjo preizkušnjo 71. izvedbe novoletne turneje. Zmagal je Poljak Dawid Kubacki (265,2), ki je s tem prekinil prevlado tokrat drugouvrščenega Norvežana Halvorja Egnerja Graneruda (261,7).

Granerud, zmagovalec tekem v Oberstdorfu in Garmisch-Partenkirchu, še naprej ostaja v vodstvu seštevka turneje.

Anže Lanišek | Avtor: Profimedia Profimedia
Najboljši slovenski predstavnik je bil ponovno Anže Lanišek na tretjem mestu (258,8). V neugodnih vetrovnih pogojih je v finalu izgubil eno mesto, a se je kljub temu še drugič zapored zavihtel na zmagovalni oder.

Po koncu je bil Lanišek, ki je imel v finalu s precej vetra v hrbet najslabše razmere med najboljšimi, malce razočaran. "Vem, da je bilo zelo blizu. Skok je bil res zelo dober. Tretjega mesta sem še vedno zelo vesel, da ne bo pomote, ampak želja je bila še po čem več. Bomo v Bischofshofnu to še popravili," je za nacionalno televizijo dejal Domžalčan.

"Zelo napeto je bilo v zraku, sploh se nisem mogel sprostiti, ker je bilo veliko vetra od zadaj. Boril sem se ves let, da sem prišel do teh 121 m. Z mize pa je bil skok zelo dober," je o zahtevnih razmerah še povedal Lanišek.

V skupnem seštevku svetovnega pokala je Anže Lanišek ohranil drugo mesto. Doslej je zbral 742 točk, vodilni Dawid Kubacki 870, tretji Halvor Egner Granerud pa 696.

Anže Lanišek Novoletna turneja Šport Slovenske stopničke na prvi dan leta

Kubacki se je s peto zmago v sezoni svetovnega pokala ter deseto v karieri v skupnem seštevku turneje nekoliko približal še vedno vodilnemu Granerudu. Na tretje mesto turneje pa se je z današnjim tretjim mestom prebil Lanišek.

Tudi vsi ostali slovenski skakalci so nastopili v finalu. Od varovancev glavnega trenerja Roberta Hrgote je bil drugi najboljši Timi Zajc (230,7), ki je v finalu izgubil eno mesto in bil 11.

Tik za njim je na 12. mestu končal Lovro Kos (227,9). Po prvi seriji je bil sedmi. Peter Prevc (226,7) je tretjo tekmo turneje končal na 14. mestu.

Sedem mest je v finalu pridobil Žiga Jelar (211) in bil 21., Domen Prevc (208,8) pa je zasedel 24. mesto.

Zadnja tekma turneje bo v petek ob 16.30 v Bischofshofnu, kvalifikacije bodo 24 ur prej.

| Avtor: Profimedia Profimedia