Šport > Zimski športi
145 ogledov

Na lestvici odslej tudi Slovenija

Jakov Fak Stanko Gruden/STA
Po zaslugi Jakova Faka se je na lestvico držav z osvojenimi kolajnami prebila tudi Slovenija.

Uvrstitve slovenskih športnikov na olimpijskih igrah v Pyeongchangu:

Končne uvrstitve, danes:
2. Jakov Fak, biatlon, 20 km
12. Alenka Čebašek, smučarski tek, 10 km prosto
12. Urška Poje, biatlon, 15 km posamično
14. Meta Hrovat, alpsko smučanje, veleslalom
15. Klemen Bauer, biatlon, 20 km
19. Martin Čater, alpsko smučanje, smuk
21. Ana Bucik, alpsko smučanje, veleslalom
27. Boštjan Kline, alpsko smučanje, smuk
27. Anamarija Lampič, smučarski tek, 10 km prosto
29. Miha Hrobat, alpsko smučanje, smuk
35. Miha Dovžan, biatlon, 20 km
35. Anja Eržen, biatlon, 15 km posamično
54. Manca Slabanja, smučarski tek, 10 km prosto
69. Nika Razinger, smučarski tek, 10 km prosto
80. Mitja Drinovec, biatlon, 20 km
Klemen Kosi, alpsko smučanje v smuku odstopil
Ana Drev, alpsko smučanje, odstopila v finalni vožnji veleslaloma
Tina Robnik, alpsko smučanje, odstopila v 1. vožnji veleslaloma

Jakov Fak | Avtor: Stanko Gruden/STA Stanko Gruden/STA
Končne uvrstitve na ZOI:
 7. Anamarija Lampič, smučarski tek, sprint
 7. Nika Križnar, smučarski skoki, srednja skakalnica
 8. Štefan Hadalin, alpsko smučanje, kombinacija
10. Klemen Kosi, alpsko smučanje, kombinacija
12. Peter Prevc, smučarski skoki, srednja skakalnica
14. Ema Klinec, smučarski skoki, srednja skakalnica
16. Katja Višnar, smučarski tek, sprint
16. Tim Kevin Ravnjak, deskanje, snežni žleb
16. Tilen Bartol, smučarski skoki, srednja skakalnica
21. Kaja Verdnik, deskanje, snežni žleb
22. Špela Rogelj, smučarski skoki, srednja skakalnica
23. Jakov Fak, biatlon, sprint
24. Klemen Bauer, biatlon, zasledovanje
25. Tit Štante, deskanje, snežni žleb
26. Klemen Bauer, biatlon, sprint
28. Vid Vrhovnik, nordijska kombinacija, skok + 10 km
30. Urša Bogataj, smučarski skoki, srednja skakalnica
28. Jernej Damjan, smučarski skoki, srednja skakalnica
30. Alenka Čebašek, smučarski tek, sprint
32. Miha Šimenc, smučarski tek, sprint
33. Timi Zajc, smučarski skoki, srednja skakalnica
39. Tilen Sirše, sankanje, enosed
44. Marjan Jelenko, nordijska kombinacije, skok + 10 km
46. Anja Eržen, biatlon, sprint
47. Jakov Fak, biatlon, zasledovanje
47. Janez Lampič, smučarski tek, sprint
51. Anja Eržen, biatlon, zasledovanje
52. Nika Razinger, smučarski tek, sprint
53. Miha Dovžan, biatlon, sprint
59. Manca Slabanja, smučarski tek, skiatlon
59. Miha Dovžan, biatlon, zasledovanje
72. Mitja Drinovec, biatlon, sprint
75. Urška Poje, biatlon, sprint
Martin Čater, alpsko smučanje, odstop v 2. vožnji kombinacije
Boštjan Kline, alpsko smučanje, v slalomu kombinacije ni nastopil

Jakov Fak | Avtor: Stanko Gruden/STA Stanko Gruden/STA

Pregled podeljenih medalj na OI po 39. od 102 odločitev:

DRŽAVA ZLATO SREBRO BRON SKUPAJ
1. Nemčija 9 2 4 15
2. Norveška 6 7 4 17
3. Nizozemska 5 5 2 12
4. ZDA 5 1 2 8
5. Kanada 4 5 4 13
6. Švedska 3 2 0 5
7. Francija 3 1 2 6
8. Avstrija 2 1 3 6
9. Italija 1 1 3 5
10. Južna Koreja 1 0 1 2
11. Japonska 0 4 3 7
12. Avstralija 0 2 1 3
13. Kitajska 0 2 0 2
    . Slovaška 0 2 0 2
15. *ROŠ 0 1 4 5
16. Švica 0 1 1 2
    . Češka 0 1 1 2
18. SLOVENIJA 0 1 0 1
19. Finska 0 0 3 3
20. Kazahstan 0 0 1 1
    . Španija 0 0 1 1

* ROŠ - Ruski olimpijski športniki

Komentarjev 1
  • mižimaži 16:55 15.februar 2018.

    Kje pa so zdej vse tiste pichkice ki so v izboru zastavonoše pljuvali po NAŠEM Jakovu ??? Marš golazen...poskrijte se v svoje sive podganje luknje...