859 ogledov

Odločala stotinka, Ilka Štuhec brez točk

Ilka Štuhec Epa Ilka Štuhec.
V posebnem seštevku discipline je prišlo do menjave vodstva.

Avstrijka Cornelia Hütter je zmagala na prvem od dveh superveleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark v Kvitfjellu na Norveškem. Hütter je Avstriji prismučala prvo žensko zmago v tej sezoni. Slovenska smučarka Ilka Štuhec je superveleslalom končala na 35. mestu (+2,93).

Bronasta v disciplini z nedavnega svetovnega prvenstva v Méribelu Hütter je četrto karierno zmago v svetovnem pokalu, tretjo superveleslalomsko, osvojila z najmanjšo možno razliko. Le stotinko sekunde je bila na drugem mestu počasnejša Italijanka Elena Curtoni. Tretje mesto je pripadlo Švicarki Lari Gut-Behrami (+0,12).

V posebnem seštevku discipline je prišlo do menjave vodstva. Mesto vodilne je prevzela Curtoni, ki vodi s 310 točkami, Gut-Behrami na drugem mestu zaostaja zgolj osem točk. Norvežanka Rahnhild Mowinckel, ki je bila 14., je s prvega zdrsnila na tretje mesto. Njen zaostanek za novo vodilno znaša 20 točk.

Do konca sezone bosta na sporedu še dva superveleslaloma, naslednji že v nedeljo, finalni pa v Andori.

Edini slovenski predstavnici na progi Olympibakken Štuhec se prva od treh tekem v Kvitfjellu ni posrečila. Vsaj eno točko, ki bi jo dobila, če bi bila 30., je zgrešila za 46 stotink sekunde.

Štuhec ima veliko večja pričakovanja od sobotnega smuka, na katerem bo startala kot druga najboljša smukačica sezone.

"Na Norveškem se počutim zelo dobro, zelo mi je všeč, pokrajina, narava, tudi sneg. Proga je super, zelo zanimiva, zelo specifična," je po treningih smuka dejala Mariborčanka, ki je na Norveškem opazovala severni sij.