982 ogledov

Paris spisal zgodovino, dober nastop Slovencev

Dominik Paris Bormio Reševalni pas/Twitter
Alpski smučarji so se merili na tradicionalnem smuku v Bormiu.

Na progi Stelvio je slavil Italijan Dominik Paris, na tem prizorišču je prišel do rekordne šeste zmage v svetovnem pokalu. Paris, sicer častni občan Bormia, je dosegel svojo 20. zmago, 16. v kraljevi disciplini. Drugo mesto je zasedel Avstrijec Marco Odermatt (+0,24), tretje pa Švicar Niels Hintermann (+0,80).

Odličen nastop je s številko 48 uspel Mihi Hrobatu, uvrstil se je na 18. mesto (+2,02). Boštjan Kline je za Parisom zaostal 2,17 sekunde in si zagotovil 21. pozicijo. Slabše se je odrezal Martin Čater z zaostankom 4,42 sekunde.

Meta Hrovat Lienz Veleslalom Šport Meta Hrovat zapravila veliko priložnost

Odermatt je tudi po smuku v Bormiu obdržal mesto vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala. Zato pa je zanimiv pogled na smukaški seštevek. Najmanj do 14. januarja, ko bo na sporedu prvi smuk v letu 2022 v Wengnu, bo na vrhu Italijan. Paris (227) je s prvo zmago v tej sezoni za pičlih deset točk za prvo mesto v smukaškem seštevku prehitel danes 12. Matthiasa Mayerja (217), ki v skupnem seštevku na drugem mestu za Odermattom zaostaja velikih 286 točk.

Pred koncem leta bo Bormiu v sredo in četrtek gostil še dva superveleslaloma lombardijske trilogije.

Čater je v zgornjem delu dobro pobiral grbine zahtevne podlage Stelvia, nato so se začeli kopičiti zaostanki. Zaostanek 3,37 sekunde je pomenil, da Celjan ni prehitel nikogar v cilju. Čater je preizkušnjo končal kot predzadnji izmed uvrščenih na 46. mestu (+4,42).

S startno številko 23 se je proge lotil Kline. Mariborčan je z zaostankom 2,17 sekunde osvojil 21. mesto ter prišel do svojega najboljšega dosežka na smukih v Bormiu. Pred torkom je najvišje na smukih na Stelviu segel do 29. mesta.

Najboljši slovenski dosežek v Bormiu je danes uspel tretjemu Slovencu na startu. Hrobat se je na progo podal s številko 46. Odločna vožnja, njegov zaostanek v cilju je znašal 2,02 sekunde, mu je prinesla mesto v najboljši dvajseterici ter z 18. mestom najboljši dosežek na smukih v svetovnem pokalu. Šestindvajsetletni Kranjčan je na svojem 28. smukaškem startu osvojil svoje prve točke v kraljevski disciplini v svetovnem pokalu. Pred Bormiom je bil najvišje 31. na smuku marca v Saalbach/Hinterglemmu. V Bormiu je bil lani hiter tudi na superveleslalomu, ki ga je končal na 17. mestu.