874 ogledov

Pavlovčič v boju za prvo zmago kariere, odlična tudi Lanišek in Zajc

Bor Pavlovčič Profimedia
Granerud po prvi seriji v Zakopanah za las pred Pavlovčičem.

Norvežan Halvor Egner Granerud (138,6 točke) je vodilni po prvi seriji posamične tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v poljskih Zakopanah. Na drugem mestu je po polovici preizkušnje najboljši Slovenec Bor Pavlovčič (138,1), tretji je Poljak Andrzej Stekala (134,6).

Pavlovčič je bil že v poskusni seriji drugi, formo pa je prenesel tudi na tekmo. Skočil je 137 metrov in imel drugo daljavo med vsemi skakalci. Daljši je bil le Granerud s 139 metri.

Bor Pavlovčič | Avtor: Profimedia Profimedia

Anže Lanišek (130) je po prvi seriji na sedmem mestu z malenkostnim zaostankom za stopničkami. Do točk bo prišel tudi danes zelo solidni Timi Zajc (127,6), ki je po polovici prve od dveh posamičnih preizkušenj v Zakopanah 11. Domen Prevc (122,4) je skočil 131 metrov in bo v finalu napadel z 20. mesta.

Tilen Bartol (110,8) je bil s 126 metrov dolgim skokom in 31. mestom za las prekratek za finale. V njem ne bo niti Žige Jelarja (107,5), ki je bil 37.