2576 ogledov

Pavlovčič v igri desetink ob zmago, izjemni Domen Prevc diskvalificiran

Bor Pavlovčič Epa
Bor Pavlovčič z drugim mestom znova na stopničkah, zmaga Granerudu.

Norvežan Halvor Egner Granerud (288,5) je zmagovalec tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal v nemškem Klingenthalu. Na drugem mestu je bil vsega 0,7 točke za najboljšim skakalcem sezone Slovenec Bor Pavlovčič. Slednji je po tretjem mestu v soboto še izboljšal najboljšo uvrstitev v karieri. Tretji je bil Nemec Markus Eisenbichler (285,7).

Pavlovčič, ki je po prvi seriji zasedal šesto mesto, je kljub znižanju naleta žirije za dve mesti skočil izjemno in s 146 metrov dolgim skokom po vrsti prehitel tako Poljaka Kamila Stocha, Norvežana Roberta Johanssona kot Japonca Keiichija Sata in si zagotovil druge stopničke svetovnega pokala v karieri.

Bor Pavlovčič | Avtor: Epa Epa

Na vrhu sta bila le še najboljša skakalca te zime. Granerudu je trener Alexander Stöckl še znižal naletišče, da bi pridobil nekaj dodatnih točk. Igra desetink je bila po 140,5 metra dolgem skoku na strani Norvežana, ki je po zadnjem skoku Eisenbichlerja, ta je pristal na tretjem mestu, slavil še deseto zmago v sezoni.

Pred letošnjim tekmovalnim obdobjem odlični 24-letnik ni slavil niti enkrat, po 19 tekmah pa je zbral že 1406 točk v skupnem seštevku. V njem ima velikansko prednost pred Eisenbichlerjem, ki jih ima 977. Tretji je Kamil Stoch z 845.

Najboljši Slovenec je Anže Lanišek na sedmem mestu s 616 točkami. Po lestvici pa se vzpenja 22-letni Mojstrančan Pavlovčič, ki je zdaj 16.

Odlično je nastopil tudi Domen Prevc (276,0), ki bi prišel do najboljše letošnje uvrstitve v svetovnem pokalu. Potem ko je bil pred tremi tedni v Zakopanah osmi, je bil danes sedmi, a so ga zaradi nepravilnega dresa po drugem skoku dikvalificirali.

Domen Prevc | Avtor: Epa Epa

Boj za najvišja mesta je sicer odprl Lanišek (264,6), ki je po prvi seriji majhnih razlik zasedal 13. mesto. S 142,5 metra dolgim skokom je vrgel rokavico ostalim in na koncu napredoval do desetega mesta.

Tilen Bartol (231,4) je v finalu pridobil tri mesta in končal kot 27. V finalu je uvrstitev močno pokvaril Timi Zajc (207,7). Po prvi seriji je bil 20., na koncu pa je po ponesrečenem skoku osvojil eno točko za 30. mesto.

Že v prvi seriji je bil prekratek Žiga Jelar, ki je tekmo končal na 33. mestu.