3195 ogledov

Peter Prevc na stopničkah!

Peter Prevc Epa
Peter Prevc je zablestel na eni najbolj znamenitih skakalnic.

V Oslu je bila na sporedu posamična tekma svetovnega pokala v smučarskih skokih, kjer je zablestel Peter Prevc s tretjim mestom.

Slovenski smučarski skakalci so imeli na skakalnici v Holmenkollenu odlično izhodišče že po prvi seriji, saj so se kar trije nahajali znotraj najboljše deseterice.

peter prevc Bertoncelj: Šport "To nam še manjka, veseli pa Peter Prevc"

Prvi zmed Slovencev je sicer svojo nalogo opravil Žiga Jelar, ki pa s 113 metri in 94,4 točkami ni mogel računati na finalno serijo, do katere mu je zmanjkalo skoraj pet točk, osvojil je 33. mesto. Dosti bolje je svoje delo opravil Peter Prevc, ki je z daljavo 125,5 metrov in 120,2 točkami prevzel vodstvo in ga dolgo časa tudi držal, na koncu pa je to zadostovalo za 8. mesto po prvi seriji.

S svojim nastopom pa je razočaral Anže Lanišek, ki je zablestel na včerajšnji ekipni tekmi, danes pa je z daljavo 112 metrov in 89,9 točkami zasedel šele 37. mesto.

Za nasmeh na obrazih slovenskih navijačev pa je nato poskrbel Domen Prevc, ki je pristal pri kar 129 metrih in s 123,6 točkami na petem mestu za stopničkami, ki jih je držal Avstrijec Daniel Huber, zaostajal le za točko in pol, medtem ko sta po prvi seriji nekoliko odskočila vodilni v seštevku Norveške turneje Robert Johansson (127 metrov, 129 točk) ter predvsem Stefan Kraft, ki je pristal pri 134 metrih in imel na svojem kontu 135,9 točk.

Kot zadnji izmed Slovencev je zelo dobro nastopil tudi Timi Zajc, ki pa je v zelo slabih razmerah pristal pri 124,5 metrih ter s 119 točkami zasedel deseto mesto, a z lepimi možnostmi, da bi v drugo svoj rezultat še popravil.

Timi Zajc Na meji regularnosti Šport Prevc, Zajc in Stoch osmoljenci vetrovne loterije, grd padec Nemca

Zajc pa je bil prvi izmed Slovencev, ki je nastopil v drugi seriji. Nastop se mu ni najbolj posrečil, saj je pristal pri 120 metrih, kar je zadostovalo za 230,8 točk in končno 14. mesto.

Odlično pa je svoje delo opravil naš šampion Peter Prevc, ki je z izjemnim skokom 129 metrov v slabih razmerah z 252,8 točkami prevzel vodstvo in ga držal do zadnjih dveh tekmovalcev.

Peter Prevc na stopničkah! Vrnitev Petra mišice Šport Peter Prevc: "Uspelo mi je v pravem trenutku"

Nekdanji zmagovalec svetovnega pokala je tako po številnih težavah spet stopil na zmagovalni oder, zadnjič mu je to uspelo 28. januarja 2018 na tekmi v Wisli.

Drugič v karieri (prve se je veselil na poletih v Vikersundu) je zmagal Norvežan Robert Johansson, ki je v drugi seriji prehitel vodilnega Krafta, pred njim je imel 3,7 točke prednosti, Prevc na tretjem mestu je zaostal 9,2 točki.

Peter Prevc na stopničkah! | Avtor: Reševalni pas/Twitter Reševalni pas/Twitter

Dobro je v drugo nastopil tudi Domen Prevc, ki je z 245,7 točkami zasedel odlično šesto mesto.