958 ogledov

Vlhova deklasirala konkurenco, a povozila količek, stopničke za Hrvaško

Mikael Shiffrin Profimedia
Shiffrinova zmagala po napaki Vlhove, Bucikova 18.

Američanka Mikaela Shiffrin je zmagala na drugem slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v sezoni 2023/24 v Leviju. Američanka je v prvi vožnji zaostajala za Slovakinjo Petro Vlhovo, ki pa je v finalu ob ogromni prednosti naredila napako in odstopila.

Od štirih Slovenk si je finale zagotovila Ana Bucik z 19. časom. Bucik je nato v finalu osvojila končno 18. mesto. Hrvatica Leona Popović (+0,18) je bila druga, tretje mesto je zasedla Nemka Lena Dürr (+0,30).

Leona Popović | Avtor: Profimedia Profimedia

Američanka Shiffrinova je osvojila svojo 89. zmago v svetovnem pokalu, rekordno sedmo na finskem prizorišču. To pomeni, da bo po novem botra sedmim severnim jelenom, kar po tradiciji postanejo zmagovalke tega tekmovanja, ki poteka na polarnem območju Finske.

Sobotni finale je minil brez slovenskega pridiha. Tokrat pa bila v finalu ena Slovenka. Še en nastop si je zagotovila Bucik, ki je za razliko od sobote, ko je odstopila v prvi vožnji, tokrat Črno progo dvakrat prevozila uspešno od starta do cilja. Za vodilno Vlhovo si je po prvi vožnji nabrala 2,36 sekunde zaostanka, v finalu pa je njen zaostanek za zmagovalko Shiffrinovo znašal 2,44 sekunde.

Ana Bucik | Avtor: Profimedia Profimedia

Andreja Slokar, ki je v soboto padla tik pred ciljem, je bila tokrat bolj zanesljiva, vendar pa je bila kljub temu z zaostankom 3,21 sekunde prepočasna za finale, od katerega jo je na 35. mestu ločilo 15 stotink sekunde. Brez finala je ostala tudi Neja Dvornik na 37. mestu (+3,27). Nika Tomšič je prvo vožnjo končala predčasno s padcem.

* Izidi, po finalni vožnji:
 1. Mikaela Shiffrin (ZDA)               1:51,68       56,68 55,00
 2. Leona Popović (Hrv)                  1:51,86 +0,18 57,11 54,75
 3. Lena Dürr (Nem)                      1:51,98 +0,30 56,86 55,12
 4. Sara Hector (Šve)                    1:52,34 +0,66 56,76 55,58
 5. Mina Fürst Holtmann (Nor)            1:52,91 +1,23 57,65 55,26
...
- nista se uvrstili v 2. vožnjo: Andreja Slokar, Neja Dvornik (obe Slo)
- odstopila v 1. vožnji: Nika Tomšič (Slo)

Katharina Liensberger (Avt) 100
 8. Mina Fürst Holtmann (Nor)    88

7. Ali Nullmeyer (Kan)          80
 8. Mina Fürst Holtmann (Nor)    56