347 ogledov

Poljaki in Srbi brez spodrsljaja

odbojka Srbija Češka Epa Srbi so s 3:0 izločili Čehe.
Na evropskem prvenstvu v odbojki so znani vsi udeleženci čertfinala.

Odbojkarji Srbije, prvaki izpred štirih let, so upravičili vlogo favorita in zanesljivo s 3:0 (21, 24, 21) ugnali Češko

Varovanci Igorja Kolakovića, nekdanjega trenerja ACH Volleyja, so imeli nadzor nad rezultatom od začetka do konca tekme. Prvi niz so dobili prepričljivo, še najbolj pa je bil izenačen drugi niz, v katerem so jim Čehi ves čas dihali za ovratnik. A prehiteti jim jih ni uspelo, prav tako pa tekmecev niso resno ogrožali niti v tretjem. S 14 točkami je bil najučinkovitejši korektor Aleksandar Atanasijević, Pavle Perić jih je dodal 12.

Pred Srbijo in Poljsko so se v četrtfinale že uvrstili Slovenci, Ukrajinci, Francozi, Romuni, Italijani in Nizozemci.

Odbojkarji Poljske so se na račun Belgije s 3:1 (16, 17, -23, 22) uvrstili med osem najboljši izbranih vrst Stare celine.

Prva dva niza so Poljaki dobili gladko, v tretjem so jih po začetnem vodstvu Belgijci ujeli in znižali na 2:1. V zadnjem nizu so Belgijci nudili dober odpor, a so bili favoriti premočni.