1285 ogledov

Dragić in načeti Dončić polnila koš

Luka Dončić CSKA Real Epa
V elitnem evropskem košarkarskem klubskem tekmovanju so v četrtek odigrali pet tekem 21. kola rednega dela.

Derbi kola je bil odigran v Moskvi, kjer se je CSKA z zmago nad madridskim Realom (93:87) utrdil na prvem mestu lestvice.

Ključna je bila prva četrtina, ki so jo Rusi dobili za kar 22 točk. Španci so v zadnji četrtini resno zapretili, toda na manj kot šest točk razlike se niso uspeli približati.

Najboljši v vrstah Reala je bil Luka Dončić, ki je kljub rahlo zvitemu gležnju v 30 minutah na parketu vpisal 21 točk (met iz igre 7/15) ter dodal po pet skokov in asistenc. Anthony Randolph je v 13 minutah dosegel šest točk. Pri Rusih je bil najboljši nekdanji igralec Reala Sergio Rodríguez z 18 točkami in petimi skoki.

Luka Dončić poškodba Na treningu Šport "Na treningu smo imeli nezgodo"

V Carigradu je Anadolu Efes gostil Valencio in vpisal šele svojo šesto zmago v letošnji evroligaški sezoni (82:66). Turki so si do polčasa nabrali otipljivo prednost, ki so nato znali zadržati do konca.

V vrstah Efesa se je izkazal Zoran Dragić, v 30 minutah je ob 50-odstotnem metu iz igre dosegel 18 točk, tri skoke in dve asistenci. Najbolj učinkovit pri domačih je bil sicer Errick McCollum s 24 točkami, pri gostih jih je Erick Green zbral 18.

goran dragić miami heat All-Star Šport Goran Dragić bo zaigral na All-Star tekmi!

Žalgiris se je v zgornjem delu razpredelnice, ki po koncu rednega dela vodi v končnico, utrdil z zanesljivo zmago nad telavivskim Maccabijem (99:84) na domačem parketu.

Za Litovce je Beno Udrih igral deset minut, dvakrat neuspešno vrgel na koš, v statistiko pa vpisal tri skoke in dve asistenci. Pri domačih sta blestela Paulius Jankunas s 17 točkami in Kevin Pangos s 16 točkami ter enajstimi asistencami, za poražence je Michael Roll zbral 17 točk.

alen omić Afera raste Šport Srbska vlada bo razpravljala o Omiću

V dvoboju ekip z dna lestvice je milanska Olimpia v gosteh vzela mero Barceloni (81:83), čeprav so Katalonci prvo četrtino dobili za deset točk. Pri domačih je Ante Tomić dosegel 14 točk in šest skokov, pri zmagovalcih je bil najbolj učinkovit Andrew Goudelock z 20 točkami.

V drugem derbiju kola je pirejski Olympiacos doma razbil Fenerbahçe (95:70), aktualni evropski prvaki so zaostajali vse od začetka tekme. Za Grke sta Vassilis Spanoulis in Janis Strelnieks dosegla po 19 točk, za Fener jih je Ali Muhammed zbral 24.