3278 ogledov

Gogi blestel: kar dajte mu nagrado za najboljšega šestega moža

Goran Dragić Epa
Goran Dragić je kot vino, z leti je samo še boljši.

Prvo božično tekmo dneva sta v Miamiju odigrali Vročica in New Orleans Pelicans. Gostje so dobro odprli tekmo in povedli z 10:3, ob prvem vstopu Gorana Dragića v igro pa so Pelikani vodili s 17:12. A nato je vajeti igre prevzel zimzeleni slovenski veteran. V naslednjih devetih minutah in pol je ob metu 3/4 iz igre zbral osem točk, k temu pa dodal kar šest asistenc.

Potek dvoboja se je povsem spremenil, Gogi pa je na počitek odšel v drugi četrtini pri prednosti 46:32. Njegovi soigralci so si nato priigrali že 23 točk prednosti, a so slabše zaključili zadnje minute prvega polčasa, ko se je New Orleans predvsem po zaslugi Ziona Williamsona pred odmorom približal na sprejemljivih 13 točk zaostanka. Ob polčasu je Miami tako vodil s 66:53.