1840 ogledov

Luka že v prvi četrtini dosegel 15 točk, sledila je napeta končnica

Luka Dončić Profimedia
Košarkarji Dallasa so v napeti končnici morali priznati premoč Washingtonu. Ta je slavil s 120:114.

Dallas je tokrat gostil ekipo, ki si je pred dvobojem na Vzhodu delila tretje mesto z Miamijem z 12. zmagami in sedmimi porazi. Washington je tokrat sicer igral drugo tekmo v dveh dneh, Mavericks so bili precej bolj spočiti, saj so zadnji obračun odigrali v torek, ko so ob vrnitvi Luke Dončića, ta je pred tem izpustil tri tekme zaradi težav s kolenom in gležnjem, po podaljšku premagali Los Angeles Clippers. Pri Wizards je tokrat manjkal Spencer Dinwiddie, pri Dallasu Jalen Brunson.

Dvoboj se je začel zelo izenačeno, nobena od ekip si v prvi polovici prve četrtine ni uspela priigrati več kot štiri točke naskoka. Luka je sicer ob trojki za 13:13 dosegel že sedem točk, nato je dodal še koš za 19:19. Dosegel je tako skoraj polovico vseh točk domačih, lahko bi bil še uspešnejši, a je pred tem zgrešil oba prosta meta, ki ju je imel na voljo. Na drugi strani je blestel prvi zvezdnik Washingtona Bradley Beal.

Ta je bil najzaslužnejši, da so gostje kasneje povedli za sedem točk, a je nalet Washingtona nato s trojko zaustavil Dončić. Ko je zadel še tretjič izza črte v prvi četrtini, so Mavs zaostajali le še s 34:37. Luka je sicer v zadnji minuti zašepal, imel je težave s kolenom. Na klop je sedel ob metu 6/9 iz igre (3/4 za tri točke), dosegel je 15 točk.

Kljub izjemni igri Slovenca je Washington v drugo četrtino krenil z zaostankom 36:41, vendar je nato za hiter priključek poskrbel Maxi Kleber. Nemec je najprej zadel trojko, nato pa še dodal atraktivno zabijanje po skoku v napadu. Na semaforju se je tako po treh minutah izpisal izid 45:47.

Tudi minuta odmora, ki so jo zahtevali pri Washingtonu, ni ustavila naleta domačih. Ti so prešli v vodstvo, ob vrnitvi slovenskega zvezdnika na parket pa so vodili za pet točk. Luka je nato v prvi napadalni akciji z asistenco našel Willieja Cauley-Steina, ki je zabil za 58:51. Gostje so še enkrat zahtevali posvet na klopi. Tokrat je ta zalegel.

Wizards so odgovorili s šestimi zaporednimi točkami za točko zaostanka. Dončić je sicer pred tem dvakrat soigralce našel na trojki, a ti niso zadeli odprtih metov. Je pa zato Luka s košem poskrbel za 60:57, nato je trojko zadel Dorian Finney-Smith, Tim Hardaway Jr. pa je z zabijanjem Dallas popeljal do +8.

S takšno razliko se je tudi končal prvi polčas, slabo sekundo pred piskom sirene je namreč ob Dončićevi asistenci zadel Kristaps Porzingis za 69:61. Domači so tako v drugi četrtini prejeli le 20 točk, dosegli so jih 33.

Luka je v svojo statistiko vpisal 17 točk, skok in 7 podaj.

Drugi polčas so boljše odprli gostje, ti so še pred polovico tretje četrtine povedli za točko, v zadnje štiri minute pa so vstopili s prednostjo 85:81. A nato se je na veselje domačih navijačev znova razigral slovenski zvezdnik, ki je sicer odigral celotno četrtino. V štirih zaporednih napadih je Dončić dosegel dva koša iz igre, dodal še dva prosta meta, po njegovi asistenci pa je Sterling Brown s trojko Dallas znova vrnil v vodstvo.

Četrtina se je končala s 93:91 v korist gostiteljev. Luka je že presegel svoje povprečje doseženih točk. To je pred dvobojem znašalo 25 točk, Dončić je pred zadnjo četrtino, ki jo je začel na klopi, zbral že dve točki več.

Odsotnega Brunsona je tokrat sicer odlično nadomeščal Trey Burke, ki je s petimi zaporednimi točkami Dallas popeljal do 99:94, a se je nato domači zasedbi ustavilo v napadu. Washington je to izkoristil in osem minut pred koncem dvoboja povedel s 101:99. Jason Kidd je vzel minuto odmora. Luka se je moral vrniti v igro.

Luka Dončić | Avtor: Profimedia Profimedia

Dvoboj je bil tudi v nadaljevanju izenačen, po Slovenčevem košu za 109:109 sta na semaforju ostali še dve minuti. Sledilo je pet točk Washingtona, najbolj zaslužen za naskok gostov je bil z dvema napadalnima skokoma Daniel Gafford. Po prvem je podal za trojko Kyla Kuzme, po drugem je zabil za 114:109.

Hardaway Jr. je Mavericks približal na -2, vendar je pol minute pred koncem za 116:112 zadel Kentavious Caldwell-Pope. Luka je hitro odgovoril.

Caldwell-Pope je bil nato dvakrat natančen s prostih metov, Dončić pa je na drugi strani zgrešil met za tri točke. Še z dvema zadetima prostima metoma je Kuzma poskrbel za končnih 120:114.

Luka je tekmo končal s 33. točkami ob metu 13/25 (3/9 za tri točke, 4/7 prosti meti). Zbral je še štiri ulovljene žoge in 10 asistenc. Burke je dosegel 14, Porzingis in Kleber pa 13 točk.

Beal je z metom 10/14 vpisal 26 točk, Kuzma jih je k zmagi dodal 22.

Phoenix Suns vse bližje svojemu rekordu

Houston Rockets so Charlotte Hornets premagali s 146:143, tekma se je končala po podaljšku, dvoboj večera pa je bil med ekipama Phoenix Suns in Brooklyn Nets. Na čelu vzhodnega dela ostajajo košarkarji Brooklyna, četudi so doma proti Phoenixu izgubili s 107:113. Ta je sedaj na drugem mestu celotnega dela lige in ima po sedemnajsti zmagi le en poraz več od ekipe Golden State, ki ima najboljši start sezone med vsemi.

Devin Booker je s 30 točkami vodil sonca do zmage in drugega najdaljšega niza slavij ekipe doslej (16). Eno zmago več ima njihova ekipa iz sezone 2006/07. Chris Paul je dodal 22 točk, osem podaj in pet skokov, 39 točk Kevina Duranta ni bilo dovolj za zmago Nets. Phoenix, podprvak lige, bo skušal rekordni niz zmag izenačiti v noči na sredo, ko se bo pomeril prav z Golden State Warriors.

D'Angelo Russell (35 točk) in Karl-Anthony Towns (28 točk in deset skokov) sta vodila Minnesoto do zmage nad Philadelphio, dvoboj pa je odločil Taurean Prince s polaganjem žoge 4,8 sekunde pred koncem.