322 ogledov

Olimpija do najodmevnejše zmage v sezoni, ostali Slovenci praznih rok

Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 9. krogu lige Aba premagali Crveno zvezdo s 75:64 (14:16, 35:32, 53:48), medtem ko je Partizan odpihnil Krko s 102:80 (22:20, 46:37, 69:56,), košarkarji Kopra Primorske pa so izgubili s Cibono z 78:80 (23:25, 46:50, 63:68).

Košarkarji Cedevite Olimpije so dosegli najbolj odmevno zmago v sezoni. Pred rekordnim številom gledalcev v zadnjih mesecih so v Stožicah premagali aktualne prvake lige Aba in člane elitne evrolige Crveno zvezdo s 75:64.

To je bila najboljša predstava Cedevite Olimpije v tej sezoni in lepa dopolnitev večera nostalgije v Stožicah ob počastitvi legendarne ekipe Smelta Olimpije, ki je leta 1994 v Lozani osvojila naslov evropskega pokalnega prvaka.

Z osmo zmago se je Cedevita Olimpija prebila na drugo mesto razpredelnice. Eno zmago več ima Budućnost, za Crveno zvezdo pa je bil to že četrti poraz v sezoni.

Budućnost : Partizan Škandal v ABA Šport Srbi močno udarili po Slovencih! Ogorčeni želijo zapustiti ligo

Ljubljančani so navdušili 5000 gledalcev v Stožicah in to le en teden potem, ko so v Zadru proti zadnjeuvrščeni ekipi lige doživeli poraz z 38 točkami razlike.

Proti zvezdniški zasedbi Crvene zvezde so bili neprimerno bolj motivirani in z izjemo uvodnih minut so bili vseskozi v vodstvu. V drugi četrtini so prvič prišli do dvomestne prednosti (33:21), ki je v nadaljevanju sicer niso povišali, so pa jo suvereno nadzirali.

Cedevita Olimpija | Avtor: Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun Cedevita Olimpija/Jurij Kodrun

Gostje zmage niso ogrozili niti v končnici, ki so Cedeviti Olimpiji v tej sezoni stale že marsikaterega uspeha. Štiri minute in pol pred koncem so vodili z 62:51, tri minute pred koncem, ko je Jaka Blažič ukradel žogo in položil za 68:57, pa je bilo jasno, da bo Crvena zvezda ostala brez dveh točk.

Na koncu so Beograjčani doživeli svoj najvišji poraz v tej sezoni lige Aba in Ljubljano zapustili z najnižjim seštevkom doseženih točk.

Glavna krivca za to sta bila Ryan Jamar Boatright in Marko Simonović, ki sta skupaj dosegla 33 točk in zadela osem trojk. Simonović je imel ob tem še sedem skokov, Boatright pa šest skokov in tri podaje.

Cedevita Olimpija bo v 10. krogu 7. decembra gostovala pri Budućnosti.

* Dvorana Stožice, gledalcev 5000, sodniki: Belošević, Juras (oba Srbija), Pukl (Slovenija).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 9 (2:2), Boatright 17 (3:3), Hopkins 4, Murić 2, Miller-McIntyre 8 (0:1), Blažič 3 (1:2), Stipanović 8, Simonović 16 (0:2), Zirbes 8.
* Crvena zvezda: Kuzmić 4, D. Brown 5 (1:4), Čović 6, L. Brown 17 (2:2), Davidovac 5 (3:4), Faye 3, Baron 10 (3:5), Gist 5 (1:2), Jenkins 6, Simanić 3.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 6:10, Crvena zvezda 10:17.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 9:21 (Boatright 4, Simonović 4, Krušlin), Crvena zvezda 6:18 (Čović 2, L. Brown, Faye, baron, Simanić).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 20, Crvena zvezda 18.
* Pet osebnih: Stipanović (38.).

Krka brez možnosti

Košarkarji Krke so doživeli peti poraz v ligi Aba in znova zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček (4-5). Na gostovanju v Beogradu so morali priznati premoč Partizanu, ki je slavil zmago s 102:80.

KK Krka | Avtor: Partizan NIS Partizan NIS

Novomeščani so priključek držali skoraj do konca prvega polčasa, oziroma, dokler so zadevali mete za tri točke. V prvem polčasu so trojke metali 8:17, vseeno pa so že ob odmoru zaostajali za devet točk.

Razlika je v nadaljevanju hitro poskočila na dvajset točk, tako da je bil preostanek tekme zgolj formalnost. Na koncu je bilo zanimivo razmerje dosojenih osebnih napak, 31:20 v korist Krke in posledično prostih metov. Partizan jih je imel na voljo kar 40 ali 21 več od Krke, zadel pa jih je 37 (92,5 %).

Pri Krki je s 24 točkami izstopal Glenn Cosey (trojke 5:8), 15 pa jih je dosegel Marko Jošilo (trojke 3:5).

Krka bo 7. decembra v desetem krogu gostila Mornar.

* Dvorana Štark, gledalcev 2500, sodniki: Obrknežević (Srbija), Koljenšić (Črna gora), Hadžić (Hrvaška).
* Partizan: Walden 11 (5:6), Zagorac 16 (2:2), Gordić 4 (4:4), Jaramaz 17 (8:8), Miletić 4 (2:2), Veličković 9 (2:3), Birčević 20 (3:4), Peiners 12 (8:8), Mosley 9 (3:3).
* Krka: Cosey 24 (3:3), Jones 5 (1:2), Marinelli 11 (6:6), Stipaničev 2 (2:2), Đapa 7 (2:2), Jošilo 15 (2:2), Rakičević 2, Lapornik 4 (1:2), Ramljak 10.
* Prosti meti: Partizan 37:40, Krka 17:19.
* Met za tri točke: Partizan 13:27 (Birčević 5, Zagorac 4, Walden 2, Jaramaz, Veličković), Krka 13:33 (Cosey 5, Jošilo 3, Ramljak 2, Đapa, Marinelli, Lapornik).
* Osebne napake: Partizan 20, Krka 31.
* Pet osebnih: Lapornik (28.).

Koper poražen v zadnji sekundi

Koper Primorska je izgubila tretjo tekmo v ligi Aba, drugo v zadnjih štirih nastopih. V Zagrebu je Cibona zmagala s košem ob zvoku sirene z 80:78.

Hrvaški prvak je tako vknjižil tretjo zaporedno zmago, junak pa je bil Filip Bundović, ki je po sila izenačenem drugem polčasu zadel odločilni met za dve točki.

Cibona : Koper Primorska | Avtor: Cibona/Marko Lukunić and Luka Stanzl/PIXSELL Cibona/Marko Lukunić and Luka Stanzl/PIXSELL

Cibona je bila resda večji del tekme v vodstvu, a ta ni bila nikoli višja od nekaj košev. V prvem polčasu sta se ekipi bolj posvetili napadu in skupaj dosegli 96 točk, v nadaljevanju pa sta bili v ospredju obrambi. V drugem delu je skupno padlo le 62 točk.

Tako je Koper Primorska nazadnje vodila slabi dve minuti pred koncem (76:78). Ivan Novačić je najprej izenačil, edini koš v zadnji minuti in pol pa je v zadnji sekundi dosegel Bundović.

Koper Primorska bo v naslednjem krogu 9. decembra gostila Zadar.

* Dvorana Dražen Petrović, gledalcev 800, sodniki: Javor (Slovenija), Hordov, Terlević (oba Hrvaška).
* Cibona: Bilinovac 8 (0:1), Katić 11 (1:1), Bundović 11 (3:3), Vucić 2, Novačić 28 (3:3), Rozić 10 (0:2), Ljubičić 2, Gibson 3 (1:1), Ramljak 5.
* Koper Primorska: Holt 7, Harris 14 (1:2), Kosi 4 (2:2), Lazić 3, Marinković 11 (3:4), Hodžić 11 (0:1), Jagodić Kuridža 12 (2:2), Dimec 3 (1:2), Šiško 13 (2:2).
* Prosti meti: Cibona 8:11, Koper Primorska 11:15.
* Met za tri točke: Cibona 10:29 (Novačić 5, Bilinovac 2, Rozić 2, Ramljak), Koper Primorska 11:21 (Harris 3, Hodžić 3, Jagodić Kuridža 2, Holt, Lazić, Šiško).
* Osebne napake: Cibona 22, Koper Primorska 23.
* Pet osebnih: Vucić (35.).