11143 ogledov

Razjezil Dončića, ta s provokacijo "ubil" glasnega tekmeca

Luka Dončić Profimedia
Slovenski zvezdnik je s še eno fantastično predstavo pokoril Bike.

Dallas Mavericks so pričakovano ugnali Chicago Bulls (118:110), prvo ime srečanja je bil Luka Dončić s 36 točkami, 11 skoki in 10 asistencami.

Luka Dončić Gospodar lige Šport Dončić jih ima več kot celotna NBA skupaj

Ljubljančan je v prvem polčasu dosegel 13 točk, povsem pa se je z vajeti spustil v tretji četrtini, ko je dosegel kar 21 točk in pobudo prenesel na stran Dallasa.

Dončić je imel po treh četrtinah na računu tako že 34 točk in to je bil idealen čas za poravnavo nekaterih računov.

Luka Dončić Mr. Triple Double Šport Kakšna predstava! Luka eksplodiral v tretji četrtini

Shaquille Harrison, eden od košarkarjev Chicaga, se je z Dončićem večkrat spustil v verbalni dvoboj. Ko je Ljubljančan začel polniti koš, se je Harrison vse bolj pogosto pogovarjal s sodniki.

Po koncu tretjega dela igre, ko je bil Harrison razumljivo nervozen, je Dončić nasul še nekaj soli na rano. Pokazal mu je namreč, koliko točk je že dosegel do tistega trenutka - 34.

V zadnjem delu igre naprezanje mladega slovenskega zvezdnika ni bilo več potrebno.

Dallas bo tudi naslednje tri tekme igral doma. Po vrsti bo gostil Denver Nuggets, Los Angeles Lakers in Philadelphia 76ers.