574 ogledov

Zmagovita vrnitev Gorana Dragića

Goran Dragić Profimedia
Miami je ob vrnitvi Dragića ugnal Toronto.

Ekipa Miami Heat je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma s 116:108 premagala Toronto Raptors, kar je njena četrta zaporedna zmaga in osma na zadnjih 11 tekmah. Za zmagovite podprvake lige je po treh tednih znova zaigral slovenski zvezdnik Goran Dragić. V igro je vstopil s klopi in v 21 minutah dosegel 15 točk, tri podaje in dva skoka.

Dragić se je poškodoval 5. februarja, ko je Miami s 122:95 ugnal Washington Wizards. Ljubljančan je tedaj igral v prvi peterki in v 22 minutah zbral devet točk, štiri podaje in štiri skoke, vendar si je v tretji četrtini poškodoval levi gleženj in bil potem dolgo na seznamu poškodovanih. Na njem ni bil več pred dvema dnevoma v gosteh pri Oklahoma City Thunder, ko je vročica, sedaj je na osmem mestu na vzhodnem delu lige, zmagala s 108:94.

Trener Erik Spoelstra se je na petem mestu večne lestvice trenerjev NBA po zmagah v rednem delu izenačil z Redom Holzmanom, oba sta pri številki 667. Ponovno sta bila uspešna Jimmy Butler in Bam Adebayo. Prvi je bil na pragu trojnega dvojčka s 27 točkami, 10 podajami in osmimi skoki, Adebayo pa je končal z 19 točkam in 12 skoki. Na drugi strani sta za Raptors po 24 točk zabeležila Kyle Lowry in Fred VanVleet.

Heat so proti koncu druge četrtine povedli že za 15 točk, še v predzadnjem delu za 11 in sedem na začetku zadnje četrtine. Toronto se je pet minut in pol pred koncem približal le na dve točki razlike (98:100), ko je trojko zadel Norman Powell. Butler mu je takoj vrnil z isto mero, nato pa še ukradel žogo in uspešno zaključil protinapad za 105:98 le minuto kasneje. Gostitelji so nato le še varno tekmo pripeljali do zmage.

Italijan Danilo Gallinari pa je postavil rekord po številu trojk Atlante, ki je s 127:112 ugnala Boston Celtics. Dosegel jih je deset, Hawks pa skupaj 23, kar je tudi klubski rekord. Italijan se je ustavil pri 38 točkah, 33 jih je dodal Trae Young.

Košarkarji Utah Jazz, najboljša ekipa sezone, so doma nadigrali branilce naslova Los Angeles Lakers s 114:89. Slednji so klonili četrtič v seriji ter so sedaj tretja ekipa lige, pred njimi so tudi mestni tekmeci Clippers. Jazz imajo 26 zmag in so s šestimi porazu edini brez dvomestnega števila v tem statističnem elementu lestvice.

Lakers so za tekmo zvezd izgubili tudi poškodovanega Anthonyja Davisa, nadomestil ga bo igralec Phoenix Suns Devin Booker, je sporočila NBA, ki je objavila tudi seznam tekem v drugem delu sezone 2020/21, ki bo potekala med 10. marcem in 15. majem.