232 ogledov

Aluminij pri neposrednemu tekmecu do treh točk

Nk Aluminj NK Aluminij/Facebook
Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v 22. krogu Prve lige Telemach doma izgubili proti Aluminiju z 1:2 (0:1).

V Domžalah sta se Radomlje in Aluminij merila v pomembni tekmi v boju za obstanek. Potem ko so prvo medsebojno v sezoni v Domžalah dobili Kidričani, drugo pa v Kidričevem Radomljani, so tokrat spet slavili igralci Aluminija ter današnjega tekmeca na lestvici prehiteli za točko in so zdaj sami na osmem mestu.

Radomlje, ki so imele sicer dvakrat več strelov (predvsem v drugem polčasu so jih zbrale več), pa nadaljujejo s točkovno skromnimi predstavami na "domačem" igrišču, saj je bil to že njihov osmi poraz ob treh remijih in zgolj eni zmagi.

Aluminij je prvi resno zagrozil, ko je v četrti minuti Gašper Jovan prišel do neoviranega strela z glavo iz bližine, vendar je žogo poslal v vratarja Emila Velića. V 20. minuti je Janez Pišek streljal z več kot 25 metrov, Velić pa je še enkrat dobro posredoval.

Radomeljski vratar je tudi v 22. minuti dobil še en dvoboj ena na ena z Jovanom, v 27. minuti pa ga je le premagal Tin Matić, ko je po podaji Tomislava Jagića dobil žogo za hrbet radomeljske obrambe, potem pa je okroglo usnje malce z desne strani s slabih desetih metrov poslal pod prečko vrat domačih.

V 29. minuti je lepo podajo pred gol spet dobil Jovan, vendar mu iz bližine ni uspelo zadeti ob Tinu Hrvoju. Do konca polčasa, v katerem je bil Aluminij nevarnejši tekmec, so imeli Radomljani zgolj ob koncu eno polpriložnost.

V uvodu drugega polčasa so bili nekoliko živahnejši domačini, ki so v 56. minuti zadeli prečko, ko je z glavo streljal Hrvoj. V 63. minuti je v kazenskem prostoru povsem sam ostal Caio da Cruz, streljal, vendar je bil mladi Lan Jovanović zbran in je žogo pokril. Da Cruz je streljal tudi v 66. minuti, a z desne strani kazenskega prostora žogo poslal mimo gola.

V 78. minuti je Aluminij prišel do drugega zadetka, potem ko je sveži Žan Baskera poslal žogo proti drugi vratnici, kjer je bil Matić in brez težav zadel za 2:0. Le malce zatem je na drugi strani premalo natančno meril Moses Barnabas, Madžidu Šošiću pa je v 85. minuti veselje preprečil Jovanović.

Vicko Ševelj je takoj zatem žogo poslal čez Aluminijeva vrata, v 88. pa je še Nino Kukovec iz bližine zadel le zunanji del mreže. Dvoboja ena na ena z Velićem v 90. minuti ni dobil Marko Brkljača, na drugi strani pa je Jovanović vpisal še svojo peto obrambo na tekmi. V prvi minuti sodniškega dodatka pa je slednjega le premagal Kukovec, ko je zadel iz bližine za 1:2.