141 ogledov

Derbi končan brez zmagovalca

Mura - Maribor Profimedia
Nogometaši Mure in Maribora so se v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

Dvoboj v Murski Soboti, ki si ga je ogledal tudi selektor članske reprezentance Matjaž Kek, ta bo v torek objavil seznam igralcev za prve tri kvalifikacijske tekme za svetovno prvenstvo 2022, se je končal brez golov. Tako Mura ostaja tretja, Maribor, ki je še vedno pogrešal nekaj nogometašev, vključno z Rudijem Požegom Vancašem in Špirom Peričićem ter tudi Martinom Milcem, ki je izpustil še zadnjo tekmo pred iztekom kazni, pa drugi.

Prvi polčas je minil v enakovredni igri, v kateri sta ekipi prišli do nekaj zaključnih strelov, a niti ena žoga ni letela v okvir vrat. Domači, ki so pogrešali kaznovanega Klemna Pucka, so bili še najnevarnejši v 22. minuti, ko je Luka Bobičanec poskusil iz ostrega kota z leve strani, toda pred vrati je žogo v kot poslal Ignacio Guerrico, ki je na levi strani obrambe zamenjal Žana Kolmaniča, ta je namreč že v prejšnjem krogu odigral zadnjo tekmo za Maribor pred selitvijo v ligo MLS k Austinu.

V 48. minuti so domači sprožili prvi strel v okvir vrat, poskusil je Bobičanec malce z desne strani, a toda Ažbe Jug ni imel težkega dela, malce bolj pa se je moral potruditi v 55. minuti po poskusu Nina Koutra. V isti minuti je še Klemen Šturm zapravil izjemno priložnost za vodstvo v tem delu boljše Mure, ko je po podaji z desne strani na "drugi" vratnici iz bližine za malenkost zgrešil cilj.

V 58. minuti je pred vrati do strela spet prišel Bobičanec, a je slabo zadel žogo, tako da jo je Jug lahko ujel. Maribor je zatem prevzel pobudo, a še naprej ostal brez strela v okvir vrat. Saša Gajser je zato v igro poslal izkušenega Marcosa Tavaresa, ki je igral že svojo 421. tekmo v prvoligaški konkurenci (na drugem mestu je skupaj z Janezom Strajnarjem in Dušanom Kosićem, rekorder pa je Sebastjan Gobec s 488).

Takoj po vstopu omenjenega je Rok Kronaveter v 77. minuti vendarle žogo poslal v okvir vrat, a je Matko Obradović svoje delo dobro opravil. Sledilo je obdobje terenske prevlade Maribora, ki pa ni več prinesla kakšne nevarnejše akcije.

Mura - Maribor | Avtor: Profimedia Profimedia

Celjani v sodnikovem dodatku zastreljali enajstmetrovko

Tekma med Koprom ter Celjem se je prav tako končala brez zmagovalca z 1:1 (1:0). A kaj lahko bi vse tri točke romale z gosti, ki pa so v zadnji sekundi zekme zapravili najstrožjo kazen.

Na Bonifiki sta ekipi v prvem polčasu večino časa kazali dokaj enakovredno in hkrati igro z ne posebej nevarnimi akcijami. V sedmi minuti je sicer Jure Matjašič pri Celju poskusil od daleč, a nenatančno, pri Kopru je v 12. Nardinu Mulahusejnoviću gostujoča obramba v zadnjem trenutku blokirala strel, v 37. pa je Matej Palčič poskusil z glavo, a tudi njegov poskus je bil lahek plen Metoda Jurharja.

V 43. minuti pa se je izid spremenil. Najprej je Maks Barišić, ki je pred tem dosegel en zadetek, a iz prepovedanega položaja, s strelom malce izven kazenskega prostora zadel vratnico, v nadaljevanju akcije pa je Bojan Knežević poslal žogo do Palčiča, ki je žogo preusmeril mimo Jurharja za vodstvo domačih.

V drugem polčasu je v 61. minuti prvi resneje poskusil Žan Benedičič, a je bil njegov strel z roba kazenskega prostora prešibak. Celjani so imeli terensko pobudo, v 70. minuti je poskusil s peto Filip Dangubić, toda David Adam je bil dovolj zbran.

Isti igralec se je v 73. minuti znašel sam pred koprskim vratarjem malce na levi strani, a žogo poslal mimo nasprotne vratnice. Na drugi strani je v 77. minuti ob padcu poskusil Palčič, a žogo iz bližine poslal čez gol.

V 84. minuti pa je Stefan Stevanović v kazenskem prostoru brcnil Amadeja Brecla in zakrivil najstrožjo kazen, ki jo je pri Celjanih unovčil Dangubić za 1:1. Gosti so še naprej več poskušali, med drugim je Jakob Novak že v sodniškem dodatku od daleč meril previsoko.

Novak pa je tik pred iztekom tekme poskušal še enkrat, v roko zadel Palčiča, ki je bil v kazenskem prostoru, sledila je nova najstrožja kazen. Spet je poskusil Dangubić, toda koprski junak tekme je postal Adam, ki je strel obranil.