1379 ogledov

Jojo z golom potopil vodilno moštvo

Josip Iličić Epa
Atalanta je v gosteh zanesljivo premagala vodilni Milan.

Nogometaši Atalante z Josipom Iličićem so na tekmi 19. kroga italijanskega prvenstva v gosteh s 3:0 premagali vodilni Milan, drugi gol je dosegel slovenski reprezentant. Milan je kljub porazu ostal na vrhu lestvice in je najboljši po polovici sezone serie A, saj je Inter Samirja Handanovića igral le 0:0 pri Udineseju.

V osrednjem obračunu dneva je imel osrednjo vlogo slovenski zvezdnik Iličić. Domači so le v začetku narekovali ritem, potem so pobudo prevzeli gostje in Iličić je bil dvakrat nevaren. Za vodstvo pa je zadel Cristian Romero v 26. minuti.

Za še večje težave Milančanov je Iličić poskrbel v 52. minuti. Po prekršku nad njim, v glavo je dobil komolec, je Atalanta dobila najstrožjo kazen, izvedel jo je sam Iličić in z natančnim strelom premagal Gianluigija Donnarummo, ki je bil sicer zelo blizu žogi. To je bil tretji zadetek Slovenca v tej sezoni Serie A. V zadnjih 20 minutah tekme je na sceno stopil še Duvan Zapata, najprej zadel vratnico, bolj natančen pa je bil v 77. minuti. Iličića je v 82. minuti zamenjal Luis Muriel.

Na drugi tekmi s slovenskim pridihom je bilo manj razburljivo, druga milanska ekipa ni v celoti izkoristila spodrsljaja rdeče-črnih. V Vidmu je pri nekdanjem klubu gostoval Samir Handanović z Interjem. Branil je vso tekmo, gola ni prejel, a tudi njegovi soigralci niso premagali vratarja domačih, tako da je ostalo pri 0:0.

Na lestvici je prvo mesto zadržal Milan, čeprav je danes ostal brez novih točk. Ima 43 točk, Inter pa po novem 41. Tretja je Roma s 37, četrta pa Atalanta s 36.

Precej razburljivo je bilo na popoldanski tekmi med Romo in Spezio. Favorizirani Rimljani so s precej težavami zmagali, potem ko so gostje v 90. minuti z zadetkom Danieleja Verdeja še izenačili na 3:3. A v sodnikovem dodatku je nato Romi tri točke vendarle zagotovil Lorenzo Pellegrini. Roma je sicer, potem ko je Borja Mayoral dosegel dva gola v prvem polčasu, v 55. minuti po zadetku Ricka Karsdorpa vodila s 3:1, a je tekmecem dovolila izenačenje.

Roma si tako ni privoščila še enega spodrsljaja proti istemu tekmecu, v sredo je namreč v pokalnem tekmovanju proti Spezii v osmini finala presenetljivo klonila z 2:4 po podaljšku, ki so ga Rimljani končali le z devetimi igralci.

1. Milan           19  13  4   2  39:22  43
 2. Inter           19  12  5   2  45:23  41
 3. Roma            19  11  4   4  41:32  37
 4. Atalanta        19  10  6   3  44:23  36
 5. Napoli          17  11  1   5  40:16  34
 6. Juventus        17   9  6   2  35:18  33
 7. Lazio           18   9  4   5  30:25  31
 8. Sassuolo        18   8  6   4  31:27  30