2655 ogledov

Muke za Oblaka, Suárez udaril v 90. minuti

Alavés Atlético Madrid Reševalni pas/Twitter
Vodilna zasedba elitne španske nogometne lige je v 17. kolu zabeležila novo zmago.

Atlético Madrid je gostoval pri Alavésu in stežka prišel do nove zmage (1:2), po kateri je, kljub dvema odigranima tekmama manj od mestnih tekmecev, spet zasedel vrh pred madridskim Realom.

Gostje so v Vitorii povedli ob koncu prvega polčasa, ko je s pomočjo sreče zadel Marcos Llorente. V nadaljevanju je pri domačih rdeči karton prejel Víctor Laguardia, a Alavés je kljub temu pretil in poskusu Floriana Lejeuna se je moral izkazati Oblak. Do nagrade so pogumni Baski prišli v 84. minuti, ko je žogo v lastno mrežo pospravil Felipe.

A ostalo je dovolj časa za zadnjo ofenzivo Atlética in v 90. minuti je po podaji Joãa Félixa iz bližine zabil Luis Suárez in s svojim devetim ligaškim golom v sezoni prinesel tri točke gostom.

Philippe Coutinho Poškodba Šport Barcelonin zvezdnik bo manjkal tri mesece

Huesca Barcelona | Avtor: Profimedia Profimedia

Barcelona je v sklepni nedeljski tekmi pričakovano zmagala v Huesci (0:1). Odločilni zadetek je v prvem polčasu dosegel Frenkie de Jong.

Na prvi nedeljski tekmi je bilbajski Athletic ugnal Elche (1:0). Éibar je na svoji zelenici premagal Granado (2:0) in osvojil pomembne točke v boju za obstanek, Sociedad pa je doma le remiziral z Osasuno (1:1) in izgublja korak z najboljšimi.

The Strongest Video Šport Brutalen pretep nogometašev, vanj se vključili tudi navijači in policija

Že v soboto je Madrid doma zanesljivo odpravil Celto (2:0), veliki mestni derbi med Betisom in Sevillo pa se je končal z delitvijo plena (1:1). Villarreal je bil v lokalnem obračunu boljši od Levanteja (2:1), Valladolid pa je prišel do pomembne zmage pri Getafeju (0:1).

Bayern München Izjemna okrepitev Šport Real naj bi se že dogovoril za prihod novega Galaktika