Napoli
1/12
Profimedia
Napoli v Vidmu prišel do tretjega naslova prvaka.

Nogometaši Napolija so po letih 1987 in 1990 spet postali italijanski prvaki. V Vidmu so proti Udineseju v 32. krogu igrali 1:1, kar je zadostovalo za zvezdico.

V Vidmu je po prvem polčasu kazalo, da bodo Neapeljčani morali na slavje še malo počakati, saj je slovenski reprezentančni vezist Sandi Lovrić v 13. minuti domači zasedbi priigral vodstvo.

Gostom je bila za potrditev naslova dovolj že točka, to pa je priskrbel Victor Osimhen. Z 22 goli najboljši strelec lige je zadel v 52. minuti na veselje številnih navijačev Napolija v Vidmu in tudi številnih, ki so se zbrali na stadionu Diego Maradona v Neaplju ob prenosu tekme.

Slovenska reprezentanta Lovrić in Jaka Bijol sta sicer oba igrala za domačo ekipo, prvi do 78. minute, drugi pa celo tekmo.

Empoli je na drugi četrtkovi tekmi odpravil Bologno s 3:1. Petar Stojanović je za zmagovalce igral od 78. minute, Lovra Štubljarja pa ni bilo v kadru.

Že v sredo je Lazio z 2:0 premagal Sassuolo, a ima neulovljivih 16 točk zaostanka za Napolijem. Ima pa rimska zasedba točko več od Juventusa, ki je z 2:1 odpravil Lecce. S 60 točkami je četrti milanski Inter. Ta je kar s 6:0 zmagal v Veroni. Samir Handanović je branil celo tekmo za Inter.

Preostalih Slovencev v sredo ni bilo na delu. Spezia je brez pomoči Tia Cipota izgubila v Bergamu pri Atalanti z 2:3, Salernitana je brez poškodovanega Domna Črnigoja igrala 3:3 s Fiorentino, zadnjeuvrščena Sampdoria, pri kateri je obsedel na klopi za rezerve vratar Martin Turk, pa je z 0:2 izgubila proti Torinu.

Preostali tekmi dneva, Milan - Cremonese in Monza - Roma, sta se končali z 1:1.

1. Napoli           33  25   5   3  69:23  80
 2. Lazio            33  19   7   7  52:24  64
 3. Juventus         33  19   6   8  50:28  63
 4. Inter Milano     33  19   3  11  60:35  60
 5. Atalanta         33  17   7   9  56:39  58
 6. Milan            33  16  10   7  53:39  58
 7. Roma             33  17   7   9  45:31  58