171 ogledov

Naslednji tekmec Mure premagal PSG

Flavien Tait Epa
Naslednji Murin tekmec v konferenčni ligi boljši od Parižanov.

Nogometaši Rennesa so v devetem krogu francoskega prvenstva premagali PSG z 2:0. Parižani so tako vknjižili prvi poraz v tej sezoni po osmih zaporednih zmagah, Rennes, sicer naslednji tekmec Mure v konferenčni ligi 21. oktobra v Ljudskem vrtu v Mariboru, pa se je na lestvici začasno povzpel na sedmo mesto.

PSG, pri katerem je od samega začetka igrala trojica Lionel Messi - Kylian Mbappe - Neymar, je imel precej večjo posest žoge, zadetka pa je prejel ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa. Tik pred odmorom je zadel Gaetan Laborde, v prvi minuti drugega dela pa je prednost Rennesa povišal Flavien Tait. Podprvaki iz minule sezone so nato pritiskali, dosegli tudi zadetek, a ga je sodniška ekipa razveljavila zaradi prepovedanega položaja.

Messi, Mbappe in Neymar so na tekmi ostali brez strela v okvir tekmečevega gola.

Parižani imajo na lestvici 24 točk, drugi je Lens z 18, na tretjem in četrtem mestu pa sta s po 16 točkami Nica in Angers. Slednji je danes v izdihljajih tekme ugnal Metz s 3:2. Peti je ostal Marseille, potem ko je ostal pri 14 točkah po porazu proti prvakom iz Lilla (0:2). Tudi ti imajo 14 točk, a so zaradi slabše gol razlike na osmem mestu. Vmes sta še Monaco in Lorient.

Na preostalih današnjih tekmah je Monaco s 3:0 ugnal Bordeaux, Lorient in Clermont sta se razšla z 1:1, Nantes pa je z 2:0 premagal ekipo Troyesa.

Že v petek je Lens ugnal Reims z 2:0, v soboto pa je Nica z 2:1 premagala Brest, Montpellier in Strasbourg pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

1. PSG              9  8  0  1  22:9   24
 2. Lens             9  5  3  1  16:10  18
 3. Nice             8  5  2  1  17:4   16*
 4. Angers           9  4  4  1  14:9   16
 5. Marseille        8  4  2  2  14:10  14
 6. Monaco           9  4  2  3  14:11  14
 7. Lorient          9  3  5  1  10:9   14
 8. Lille            9  4  2  3  13:14  14