Šport > Nogomet
1355 ogledov

Nemci utišali Belfast, šok za Hrvate

Nemčija Severna Irska Euro 2020 Epa
V ponedeljek so bile aktivne reprezentance v kvalifikacijskih skupinah C, E, G in I.

V skupini C je Nizozemska zlahka opravičila status favoritinje v Estoniji (0:4), medtem ko je Nemčija storila velik proti Euru s slavjem na Severnem Irskem (0:2) z goloma Marcela Halstenberga in Serga Gnabryja.

nogomet SLO ISR Foto Šport Gol za Euro? Slovenija do zmage v 90. minuti!

V skupini E je Hrvaška nepričakovano izpustila dve točki v Azerbajdžanu (1:1), Slovaška pa je prišla do sila pomembne zmage na Madžarskem (1:2). 

V "slovenski" skupini G je ob zmagi Slovenije nad Izraelom (3:2) Poljska obdržala primat z remijem proti Avstriji (0:0), Severna Makedonija je ohranila stik z vrhom po zmagi v Latviji (0:2).

V skupini I je Belgija z nogo in pol že na zaključnem turnirju, maksimalen izkupiček je ohranila po dominantni predstavi na Škotskem (0:4), Kevin de Bruyne je prispeval tri asistence in zadetek. Do ključne zmage v boju za Euro je v izdihljajih srečanja proti Kazahstanu z golom Mária Fernandesa z glavo prišla Rusija (1:0), Ciper pa je v gosteh ugnal San Marino (0:4).

Grčija Liechtenstein Euro 2020 Euro 2020 Šport Grška tragedija, skandinavski remi in Ramosov mejnik

Kvalifikacije za Euro 2020:

* skupina A:
- torek, 10. september:
20.45 Southampton: Anglija - Kosovo
20.45 Podgorica: Črna gora - Češka

- lestvica:
1. Anglija            3 3 0 0 14:1   9
2. Kosovo             4 2 2 0  7:5   8
3. Češka              4 2 0 2  6:8   6
4. Črna gora          3 0 2 1  2:5   2
5. Bolgarija          5 0 2 3  5:11  2

* skupina B:
- torek, 10. september:
20.45 Vilnius: Litva - Portugalska
20.45 Luxembourg: Luksemburg - Srbija

- lestvica:
1  Ukrajina           5 4 1 0 11:1  13
2. Portugalska        3 1 2 0  5:3   5
3. Luksemburg         4 1 1 2  4:5   4
4. Srbija             4 1 1 2  7:11  4
5. Litva              4 0 1 3  3:10  1

* skupina C:
- ponedeljek, 9. september:
Severna Irska - Nemčija        0:2 (0:0)
Estonija - Nizozemska          0:4 (0:1)

- lestvica:
1. Nemčija            5 4 0 1 17:6  12
2. Severna Irska      5 4 0 1  7:4  12
3. Nizozemska         4 3 0 1 14:5   9
4. Belorusija         5 1 0 4  3:10  3
5. Estonija           5 0 0 5  2:18  0

* skupina D:
- nedelja, 8. september:
Gruzija - Danska               0:0
Švica - Gibraltar              4:0 (3:0)

- lestvica:
1. Irska              5 3 2 0  6:2  11
2. Danska             5 2 3 0 15:5   9
3. Švica              4 2 2 0 10:4   8
4. Gruzija            5 1 1 3  4:8   4
5. Gibraltar          5 0 0 5  0:16  0

* skupina E:
- ponedeljek, 9. september:
Azerbajdžan - Hrvaška          1:1 (0:1)
Madžarska - Slovaška           1:2 (0:1)

- lestvica:
1. Hrvaška            5 3 1 1 10:5 10
3. Slovaška           5 3 0 2  9:7  9
2. Madžarska          5 3 0 2  7:6  9
4. Wales              4 2 0 2  4:4  6
5. Azerbajdžan        5 0 1 4 5:13  1

* skupina F:
- nedelja, 8. september:
Romunija - Malta               1:0 (0:0)
Švedska - Norveška             1:1 (0:1)
Španija - Ferski otoki         4:0 (1:0)

- lestvica:
1. Španija            6 6 0 0 17:3  18
2. Švedska            6 3 2 1 13:8  11
3. Romunija           6 3 1 2 13:7  10
4. Norveška           6 2 3 1 11:8   9
5. Malta              6 1 0 5  2:13  3
6. Ferski otoki       6 0 0 6  3:20  0

* skupina G:
- ponedeljek, 9. september:
Latvija - Severna Makedonija   0:2 (0:2)
Poljska - Avstrija             0:0
Slovenija - Izrael             3:2 (1:0)

- lestvica:
1. Poljska            6 4 1 1   8:2 13
2. Slovenija          6 3 2 1  12:5 11
3. Avstrija           6 3 1 2  13:6 10
4. Izrael             6 2 2 2 11:11  8
5. S. Makedonija      6 2 2 2   8:8  8
6. Latvija            6 0 0 6  1:21  0

* skupina H:
- torek, 10. september:
20.45 Elbasan: Albanija - Islandija
20.45 Pariz: Francija - Andora
20.45 Kišinjov: Moldavija - Turčija

- lestvica:
1. Francija           5 4 0 1 16:4  12
2. Turčija            5 4 0 1 10:2  12
3. Islandija          5 4 0 1  8:5  12
4. Albanija           5 2 0 3  6:7   6
5. Moldavija          5 1 0 4  2:13  3
6. Andora             5 0 0 5  0:11  0

* skupina I:
- ponedeljek, 9. september:
Rusija - Kazahstan             1:0 (0:0
San Marino - Ciper             0:4 (0:2)
Škotska - Belgija              0:4 (0:3)

-lestvica:
1. Belgija            6 6 0 0 19:1 18
2. Rusija             6 5 0 1 18:4 15
3. Ciper              6 2 1 3 11:6  7
4. Kazahstan          6 2 1 3  8:9  7
5. Škotska            6 2 0 4 5:13  6
6. San Marino         6 0 0 6 0:28  0

* skupina J:
- nedelja, 8. september:
Armenija - Bosna in Hercegovina    4:2 (1:1)
Finska - Italija                   1:2 (0:0)
Grčija - Lihtenštajn               1:1 (1:0)

- lestvica:
1. Italija            6 6 0 0 18:3  18
2. Finska             6 4 0 2  8:4  12
3. Armenija           6 3 0 3 12:11  9
4. BiH                6 2 1 3 12:11  7
5. Grčija             6 1 2 3  7:10  5
6. Lihtenštajn        6 0 1 5  1:19  1
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.