432 ogledov

Neverjetna blamaža Uniteda, padel je na zadnje mesto

Cristiano Ronaldo Profimedia
Veliki klub iz Manchestra se je znašel povsem na dnu razpredelnice.

Manchester United je izgubil še drugo prvenstveno tekmo, po dveh odigranih pa se je znašel na 20. mestu v Premier League. Tokrat so Cristiano Ronaldo, ki ga je trener Erik ten Hag uvrstil v prvo enajsterico, in kolegi s kar 0:4 klonili na gostovanju pri Brentfordu. Domači so vse štiri zadetke dosegli že v prvem polčasu.

Katastrofo rdečih vragov je napovedala slaba reakcija vratarja Davida de Gee, ki je v deseti minuti izjemno slabo posredoval ob nenavarnem strelu Josha Dasilve. Žoga je Špancu skozi roke spolzela za njegov hrbet in v mrežo.

Že v 18. minuti je sledila nova komična napaka. Gostje so poskušali akcijo začeti s podajami pred svojim golom, a so pri tem izgubili žogo, Mathiasu Jensenu pa ni bilo težko zadeti za 2:0.

Do 35. minute so gostitelji dosegli še dva zadetka. Najprej je v 30. minuti Ben Mee preskočil drago okrepitev Uniteda Lisandra Martineza, nato pa je Bryan Mbeumo po izjemni podaji Ivana Toneyja zaključil še hiter protinapad. Dvoboj je bil že odločen.

Ben Mee | Avtor: Profimedia Profimedia

Zanesljivo sta svoji nalogi opravila Manchester City in Arsenal. Meščani so s 4:0 odpravili Bournemouth, topničarji pa s 4:2 Leicestr City, a bi bila njihova zmaga lahko še precej višja. Pri vseh štirih zadetkih je sodeloval nekdanji igralec Cityja Gabriel Jesus. Ta je dosegel dva gola na svoji prvi uradni domači tekmi na stadionu Arsenala, pri zadetkih Granita Xhake in Gabriela Martinellija pa je bil podajalec.

1. Manchester City          2  2  0  0  6:0  6
 2. Arsenal                  2  2  0  0  6:2  6
 3. Brentford                2  1  1  0  6:2  4
 4. Newcastle United         2  1  1  0  2:0  4
 5. Leeds United             2  1  1  0  4:3  4
 6. Brighton & Hove Albion   2  1  1  0  2:1  4
 7. Tottenham Hotspur        1  1  0  0  4:1  3
 8. Chelsea                  1  1  0  0  1:0  3