168 ogledov

Nova blamaža Uniteda, remi na derbiju vodilnih ekip

18. krog Premier lige Profimedia
Remi na derbiju Liverpool - Arsenal, Manchester United še naprej ne najde poti iz krize.

Derbi 18. kroga angleške nogometne lige med Liverpoolom in Arsenalom se je končal brez zmagovalca, z izidom 1:1. Gosti so že v 4. minuti prišli do vodstva, ko je z glavo zadel Gabriel Magalhaes, v 29. minuti je izenačil Mohamed Salah. Zaradi razdelitve točk na derbiju se lestvica na vrhu ni spremenila, Arsenal ima še vedno točko prednosti pred Liverpoolom in Aston Villo.

Slednji, ki je bila zadnjič prvak leta 1981, je lahko danes še bolj žal, da v petek ni premagala zadnjeuvrščenega Sheffield Uniteda, v primeru zmage bi namreč po številu naslovov šesti najuspešnejši klub (pred njo so le Manchester United, Liverpool, Arsenal, Manchester City in Everton) prvič po sezoni 1998/99 prevzela prvo mesto v ligi.

Na zanimivem derbiju v Liverpoolu so lahko bolj zadovoljni s točko gosti. Domači so bili namreč bližje zmagi, dvakrat so zadeli okvir vrat, Harvey Elliott je v 70. minuti streljal v vratnico, Trent Alexander-Arnold, podajalec pri golu Salaha, pa tri minute pozneje v prečko.

18. krog Premier lige | Avtor: Profimedia Profimedia

Nadaljuje pa se kriza nogometašev Manchester Uniteda. Danes so z 0:2 izgubili proti West Hamu v Londonu, to je bila že četrta zaporedna tekma, ko niso dosegli niti gola. Na teh tekmah, treh v državnem prvenstvu, so osvojili samo točko, to jim je uspelo v prejšnjem krogu na derbiju proti Liverpoolu. Na zadnjih sedmih tekmah v vseh tekmovanjih je United zmagal le enkrat, zadnji gol pa so rdeči vragi dosegli ob zmagi proti Chelseaju, še eni ekipi, ki letos ne blesti.

West Ham, ki je z novimi tremi točkami United prehitel na lestvici, je povedel v 72. minuti, ko je svoj 11. gol v sezoni dosegel za Erlingom Haalandom drugi najboljši strelec lige Jarrod Bowen. Šest minut pozneje je vodstvo povišal Mohamed Kudus, tako kot pri prvem golu je tudi pri drugem, ki je bila tudi plod velike napake Kobbieja Mainooja, za asistenco poskrbel Lucas Paqueta. Brazilec je na zadnjih dveh tekmah zbral že pet podaj za gol.

Londončani so se na lestvici prebili na šesto mesto, prehiteli so tudi Newcastle, ki je svoje navijače razočaral z domačim porazom proti Lutonu. Izid je bil 0:1, edini gol je v 25. minuti dosegel Andros Townsend.

Uspešna je bila še ena ekipa z dna lestvice, pred tekmo zadnjeuvrščeni Burnley je v gosteh z 2:0 ugnal Fulham. V Londonu se je v zgodovino vpisala 40-letna Rebecca Welch, postala je prva ženska, ki je sodila tekmo elitne angleške lige.

Na še eni tekmi v Londonu pa presenečenja ni bilo, Tottenham je z 2:1 ugnal v zadnjem času zelo dobri Everton. Po 18 minutah in golih Richarlisona in Heung-min Sona je vodil že z 2:0, gosti so v 82. minuti prek Andreja Gomesa, pred tem so sodniki gol razveljavili Dominicu Calvert-Lewinu, zaostanek znižali, več pa jim ni uspelo.

Bournemouth je s 3:2 v gosteh premagal Nottingham Forest, ki je od 23. minute igral z igralcem manj na igrišču. Vsi goli so padli v drugem polčasu, za goste je vse tri prispeval Dominic Solanke, zadnjega v četrti minuti sodnikovega dodatka.