8187 ogledov

Oblak igralec tekme, Atletico naredil velik korak k lovoriki

Jan Oblak Epa
Dva kola pred koncem ima Atletico zdaj štiri točke prednosti pred Barcelono.

Nogometaši Atletica so v 36. kolu gostili neugodni Real Sociedad, na koncu dvoboja pa so se veselili zmage z 2:1. Baski so ob koncu tekme ogrožali vrata domačih, a se slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, ki so ga izbrali za igralca tekme, ni pustil dvakrat premagati. Colchoneros so svojo prednost na vrhu lestvice povečali na štiri točke prednosti pred Barcelono, ki ima tako v preostalih dveh tekmah le malo možnosti, da prehiti Slovenca in njegove soigralce.

Le malce boljše kaže sicer trenutno tretjemu Real Madridu, ki je odigral dvoboj manj. Real sicer zaostaja pet točk, a bi z morebitno zmago na nocojšnjem gostovanju pri Granadi, kjer so se opekli že mnogi, lahko mestnemu tekmecu približal na dve točki zaostanka. Pri Realu imajo zaradi poškodb obramnih igralecv sicer velike težave.

Sergio Leon La Liga Šport Nov kiks, Barcelona izgublja bitko za naslov ronaldo koeman Agonija Šport "Nemogoče je razumeti, kaj se je zgodilo"

Rojiblancos so proti Realu Sociedadu sicer že v prvem polčasu opravili levji delež dela, za vodstvo z 2:0 sta namreč poskrbela Yannick Carrasco v 16. in Angel Correa v 28. minuti. Gosti, ki so v 80. minuti zadeli vratnico, so zmanjšali zaostanek v 83. minuti z golom Igorja Zubeldie.

Že pred tem so nogometaši Seville premagali Valencio z 1:0 in se približali prvi trojici z lestvice. Andaluzijcem, ki imajo 74 točk, šest manj od Atletica, dve od Barcelone in eno od Reala Madrida, je zmago v boju z Valencio prinesel Youssef En Nesyri, ki je zadel v 67. minuti.

Atletico se bo do konca prvenstva pomeril še z Osasuno na domačem igrišču, kar na papirju ne bi smel biti prevelik zalogaj, v zadnjem kolu pa bo gostoval pri Valladolidu. Reala po gostovanju v Granadi čaka še pot v Bilbao k Athleticu, nazadnje pa bo njegov tekmec v Madridu še Villarreal. Barcelona mora, če želi ob srečnem razpletu osvojiti naslov, premagati Celto (doma) in Eibar (v gosteh).

1. Atletico Madrid  36  24   8   4   63:23  80
 2. Barcelona        36  23   7   6   83:36  76
 3. Real Madrid      35  22   9   4   60:26  75
 4. Sevilla          36  23   5   8   52:29  74
 5. Real Sociedad    36  15  11  10   54:37  56
 6. Betis            35  15   9  11   45:47  54
 7. Villarreal       35  13  13   9   53:42  52
 8. Celta Vigo       36  13  11  12   51:53  50