1530 ogledov

Oblak in kolegi z igralcem manj do točke proti Realu

Jan Oblak Epa
Madridski derbi brez zmagovalca.

Nogometaši Real Madrida in Atletico Madrida so se v 23. krogu španskega prvenstva razšli brez zmagovalca (1:1). Aktualni evropski in španski prvaki so ob tekmi več znižali zaostanek za vodilno Barcelono na sedem točk, soigralci Jana Oblaka pa so zadržali četrto mesto, ki kot zadnje vodi v ligo prvakov v naslednji sezoni.

Real Madrid je po sijajnem večeru v Liverpoolu sredi tedna tokrat naletel na čvrsto zasedbo Atletico Madrida, ki je zasluženo prišla do točke, četudi je od 64. minute igrala z enim članom manj zaradi izključitve Angela Corree. Ta je s komolcem udaril branilca Antonia Rüdigerja.

Oba zadetka na tekmi sta bila nato dosežena z glavo, strelca pa sta bila urugvajska nogometaša. Za Atletico Madrid je bil v 78. minuti natančen Jose Maria Gimenez, ki je bil najvišji v kazenskem prostoru po prostem strelu, tega je odlično izvedel Antoine Griezmann. Domače je kasneje do izenačenja pripeljal 18-letni Alvaro Rodriguez v 85. minuti. To je bil njegov prvi prvenstveni zadetek za Real.

Oblak je tik pred tem zbral dve odlični obrambi, po drugi so imeli gostitelji na voljo kot iz katerega so tudi izenačili izid.

Jan Oblak | Avtor: Epa Epa

V petek je Betis premagal zadnjeuvrščeni Elche (3:2), v soboto pa sta zmagi vpisala še Espanyol proti Mallorci (2:1) in Cadiz proti Rayo Vallecanu (1:0).

V nedeljo so na sporedu dvoboji Athletic Bilbao - Girona (14.00), Celta Vigo - Valladolid (16.15), Almeria - Barcelona (18.30) in Sevilla - Osasuna (21.00), krog pa se bo končal v ponedeljek s tekmo Villarreal - Getafe (21.00).

1. Barcelona          22 19  2  1  45:7   59
 2. Real Madrid        23 16  4  3  47:18  52
 3. Real Sociedad      22 13  4  5  32:22  43
 4. Atletico Madrid    23 12  6  5  32:18  42
 5. Betis              23 12  4  7  32:25  40
 6. Rayo Vallecano     23  9  7  7  29:25  34
 7. Athletic Bilbao    22  9  5  8  31:23  32
 8. Villarreal         22  9  4  9  24:22  31