174 ogledov

Tottenhamu uspelo po 28 letih

Dele Alli
Londonski obračun se je končal po željah navijačev Tottenhama.

Tottenham je pred tokratnim dvobojem s Chelseajem nazadnje na Stamford Bridgu slavil leta 1990, ko se je Premier League še imenovala First divison, tokrat pa je po zaslugi Dele Allija prišel do vseh treh točk in se Chelseaju na petem mestu oddaljil že za osem točk.

Tekmo so sicer bolje odprli gostitelji, ki so v 30. minuti povedli z zadetkom Španca Alvara Morate, ki je z glavo zadel po podaji Victorja Mosesa. A veselje domačih navijačev je tik pred odhodom na glavni odmor skalil Christian Eriksen, ki je bil natančen s strelom pod prečko z razdalje 25 metrov.

Nato pa je v drugem polčasu na sceno stopil Alli, ki je v zadnjem času s svojimi predstavami dobil precej kritikov, kritiziral pa ga je na primer tudi selektor angleške reprezentance Gareth Southgate. A kritike so očitno padle na plodna tla, Alli je pobegnil domači obrambi, odlično zaustavil dolgo podajo Eric Dierja in nato tik ob vratnici poslal žogo v mrežo gostiteljev za 1:2. Chelsea je po zaostanku vse stavil v napad, a bil kaj hitro kaznovan. Po desni strani je pobegnil Son Heung-min, ki mu je sicer vratar Willy Caballero ubranil dva poizkusa, a je žoga ob neodločnih domačih branilcih srečno prišla do Allija, ki jo je z bližine poslal v mrežo za končnih 1:3.

Dele Alli | Avtor: Profimedia Profimedia
S porazom je Chelsea zdaj že precej daleč od uvrstitve v Ligo prvakov za naslednjo sezono.

Do treh točk je prišel tudi Arsenal. Topničarji so se dolgo mučili proti enemu najresnejših kandidatov za izpad, nato pa so v zadnjih 15 minutah zabili tri zadetke. Po prekršku nad Mesutom Özilom je z bele točke zadel Pierre-Emerick Aubameyang, isti nogometaš pa je bil kasneje natančen še po kotu ter tako zabil svoj peti zadetek na šestih ligaških tekmah, ki jih je odigral po prihodu v London v zimskem prestopnem roku.

Gabonec bi lahko celo dosegel hat-trick, a je v zadnjih minutah tekme enajstmetrovko prepustil drugemu napadalcu Arsenala Alexandru Lacazettu, ki je sicer tudi priboril najstrožjo kazen. Lacazette se je vrnil po poškodbi, kar nekaj časa pa ni zadel v polno. "To je normalno. Dobro je za njegovo samozavest," je po tekmi svojo potezo obrazložil Aubameyang.