2850 ogledov

V Velenju padel gol, vreden največjih evropskih tekem

Žan Benedičič Rudar Velenje Celje PrtSc
Uvodna tekma 17. kola elitne slovenske nogometne lige je ponudila kopico nogometnih užitkov.

V soboto popoldne sta se na stadionu Ob jezeru udarila lokalna rivala Rudar Velenje in Celje. Po remiju (3:3) so "knapi" ostali povsem na dnu lestvice kot edina ekipa brez zmage, medtem ko so se "grofi" utrdili v zgornji polovici.

Liverpool Man City Premier League Šport Tako pomembne v tej sezoni še ni bilo

Srečanje so bolje začeli Velenjčani in hitro povedli z 2:0. Toda Celjani so v zgolj dveh minutah izid izenačili. Njihov prvi zadetek je bil prava mojstrovina, pod katero se je podpisal Žan Benedičič.

Slednji je močno udaril po žogi iz oddaljenosti več kot 30 metrov in žogo poslal v levi zgornji kot vrat nemočnega Tomaža Stopajnika. Gol si lahko ogledate na spodnjih povezavah, na YouTube posnetku od 1:55 naprej.

Prvi polčas se je končal z vodstvom Rudarja s 3:2, v nadaljevanju so gostje izenačili in šaleško-savinjski derbi se je končal brez zmagovalca.

NK Maribor 1. SNL Šport Maribor ponižal Domžale, Celju le točka proti najslabši ekipi lige